Danuše Nerudová jela autem. A levice volá: Skandál!

Danuše Nerudová (Profimedia)

Danuše Nerudová | FOTO: Profimedia

Někdy je skutečně úsměvné, co člověk spatří, když se podívá na český twitter. Tak například tentokrát prezidentská kandidátka Danuše Nerudová natočila klip, ve kterém veze své dítě autem do školy, a je z toho mrzení. Proč? Protože budoucnost je přece bez aut, volá uvědomělá levice. To, jak moc vyhraněnost jednotlivých lidí a snaha najít stoprocentně ideálního kandidáta připomíná dobu před pěti lety, je až neuvěřitelná.

Danuše Nerudová je pravděpodobně vytížená žena s úspěšnou kariérou. Má dva syny. A je poměrně pravděpodobné, že je pravidelně někam vozí autem, například do školy, jako to dělají statisíce jiných rodičů. Není na tom nic skandálního a vlastně ani zajímavého, je to prostě jen normální, protože třeba někdo má špatné spojení MHD, musí toho zvládnout hodně, nebo se mu to prostě hodí z jiných důvodů, které jsou jen a jen jeho osobní věc.

()

Navíc – paní Nerudová skutečně nenatočila propagační video pro automobilku, ale zveřejnila jedno z mnoha videí, jakých uvidíme ještě mraky. Některá jsou lepší, jiná horší, na většinu z nich se nepodíváme, protože tak nějak víme, že je to zbytečné, ale dělat se to musí, protože kandidatura bez kampaně není kandidatura, ale nesmysl a ztráta času.

Jenže. Danuše Nerudová svoji kampaň cílí spíše na mladší voliče a trochu více nalevo. Je tu otázka ženství (pro autorku tohoto textu spíše urážlivá a zbytečná, ale prostě se jí nevyhneme), rovnosti, minorit, LGBT+, a k tomu všemu také patří životní prostředí, momentálně lítý boj za klima, z něhož se ale vinou některých aktivistů stala fraška, která shazuje snažení ostatních. Vévodí tomu poškozování uměleckých děl v galeriích burany, kteří sami sebe považují za zachránce světa.

Právě klimatické otázky hlavně pro mladší generaci hrají a budou hrát i v těchto volbách roli. Ano, je to normální. Ale aby vznikla hysterie z toho, že prezidentská kandidátka jede autem? Opravdu? A co takhle trochu nadhledu? Nebo alespoň racionálního myšlení? Ne, milí přátelé, v této zemi se v žádném případě nestane prezidentem někdo, kdo bude natáčet videa o tom, jak jezdí na kole a je vegan. V přímé volbě je nutné získat více než polovinu hlasů těch, kteří přijdou volit ve druhém kole. Voliči Zelených, Budoucnosti, Solidarity a dalších marginálních uskupení už snad svoji sílu mohli několikrát nahlédnout. Jestli je to dobře, nebo špatně, na to si každý musí udělat názor sám. Že ale jejich pohled na svět v této chvíli nezvítězí v žádných volbách, a už vůbec ne v těch, ve kterých minule vyhrál Miloš Zeman, to už by snad měl vědět i slepý.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články