Dárek koncesionářům. Česká televize zve k adventu kněze, který ji připravil o peníze

Bývalý člen Rady České televize a kněz Maxmilián Kašparů (Vojta Herout / Mediář / se souhlasem)

Bývalý člen Rady České televize a kněz Maxmilián Kašparů | FOTO: Vojta Herout / Mediář / se souhlasem

Advent. Pro věřící očekávání příchodu Spasitele. Pro všechny doba rozjímání a dobročinnosti. S výjimkou bolševiků a kolaborantů, co světí vraždění Putina a doma u věnce holdují Stoličné. Úctyhodnou tradici adventu léta drží i Česká televize. Sérií živých vysílání adventních koncertů s on-line sbírkou pro opravdu potřebné, moderovaných hvězdnými patrony z Kavčích hor. Zprostředkovat adventní atmosféru i tam, kde obrazovka nahrazuje svět, je veřejnoprávní služba, jak má být.

Proč musí tak skvělý počin editoři jiného pořadu ČT „znesvětit“ hostováním chlápka, jenž způsobil televizním koncesionářům milionovou škodu, je ale nepochopitelné. Do nedělního Interview ČT24 totiž dorazí mudrovat řeckokatolický kněz Maxmilián Kašparů.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

K osvěžení redakční paměti si přitom stačí připomenout, že právě Kašparů coby člen Rady České televize doporučil církevním hodnostářům nominovat do televizní rady Hanu Lipovskou. A s dalšími se pak podíleli na sérii útoků na veřejnoprávní televizi a diskreditaci jejího generálního ředitele. Kašparů také zvedl ruku pro odvolání dozorčí komise rady, které Nejvyšší správní soud shledal v rozsudku jako nezákonné. A jež bude stát Českou televizi a koncesionáře 3,5 milionu Kč za ušlé odměny poškozeným. 

„V posledních dnech jsme svědky nenávistných útoků na veřejnoprávní média, konkrétně na Českou televizi. Nešťastnou shodou okolností se stalo, že mezi ty, kteří se snaží Českou televizi zničit, patří lidé, které nominovala biskupská konference a katolické církevní kruhy. Máme konkrétně na mysli pana profesora Maxe Kašparů a paní inženýrku Hanu Lipovskou,“ napsal přesně před dvěma lety Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg arcibiskupovi Janu Graubnerovi, předsedovi České biskupské konference.

„Prosíme Vás proto, abyste oba své reprezentanty, Maxe Kašparů a Hanu Lipovskou, vyzvali k rezignaci. Nepochybujeme, že Vaší autoritě se podvolí,“ uzavřeli výzvu. Zatímco Lipovskou z iniciativy Jana Bartoška z KDU-ČSL, Olgy Sommerové, Jana Jakoba, Vlastimila Válka z TOP 09 a dalších odvolala z Rady ČT sněmovna, Kašparů odešel teprve dva měsíce před ukončením mandátu ze „zdravotních důvodů“.  

Chybí nám stud a pokora, moralizuje kněz s oblibou v médiích. Ví, o čem mluví, vlastní sebereflexe nikde. Zato editorovi Inteview ČT24 chybí vkus a paměť. Nabízet ke svátku dobročinnosti televizním koncesionářům člověka, který je s dalšími nezákonně připravil o peníze, je chucpe na entou. Děkujeme. A klidný advent, pánové!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články