David Cameron skončí ve své funkci

Britský premiér David Cameron v Praze (ČTK)

Britský premiér David Cameron v Praze | FOTO: ČTK

Británie potřebuje po rozhodnutí voličů o odchodu z Evropské unie nové vedení a premiér David Cameron na podzim opustí svou funkci. Ministerský předseda to dnes oznámil v projevu před svým sídlem v Downing Street s tím, že o jeho nástupci rozhodne říjnová konference Konzervativní strany.

Cameron bojoval v kampani za setrvání země v unii, jeho výzvy však Britové nevyslyšeli. “Nemyslím, že by bylo správné, abych byl kapitánem, který povede naši zemi do jejího dalšího cíle,” řekl novinářům Cameron. Zároveň poděkoval všem voličům za účast v referendu.

Ministerský předseda Brity ujistil, že se jich v nejbližší době nedotknou žádné zásadní změny, a prohlásil, že budoucí vztahy s EU bude země teprve řešit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články