David Koller: Naši dva nejvyšší mistři v urážení a zlodějinách jsou vedený Rusákama

Zpěvák David Koller (ČTK)

Zpěvák David Koller | FOTO: ČTK

Hudebník David Koller s týmem spolupracovníků zahájil minulý týden kampaň „Třídím odpad“ zaměřenou na nadcházející komunální volby. V této kampani vyzývá voliče k třídění „politického odpadu“, tj. zprofanovaných politiků, jejichž jednání poškozuje politickou kulturu u nás a je v rozporu s hodnotami demokracie a právního státu. Deník FORUM 24 se tedy populárního hudebníka zeptal na pár podrobností.

Pane Kollere, vaše angažovanost v politických tématech se posledních pár let zvyšuje. Co jsou ty základní impulsy, které vás „přinutí“ reagovat?

Já myslím, že se moje angažovanost nezvyšuje, mně vždycky blafnou kamna před volbama. Je to samozřejmě dáno i celospolečenskou situací, která se ve světě čím dál více orientuje na populisty. A možná nechci přistoupit na časté povzdechnutí mých kamarádů, že dobře už bylo.

Ani váš klip nepůsobí moc pozitivním dojmem, myslíte, že na to budou lidé slyšet víc než na pouhá slova řečená do kamery?

Víte, já to moc neřeším. Scénář měl na starosti režisér a každý potřebujeme na place vedení. A když si připustíte, že co Čech, to názor, tak byste nic nikdy neudělal.

Jak důležité jsou podle vás komunální volby?

Velmi, vždyť se volí lidé, kteří mají povznést danou oblast, kultivovat ji.

Komouši, bývalí estébáci, extremisté, ti vám vadí, přitom nikoho nejmenujete. Už to asi není v současné době třeba, že?

Vy to chcete ode mne, že, abych to řekl já. Klidně, avšak v každé obci či volebním okrsku to bude někdo jiný. Volební lístky jsem dostal až v pátek, ale nečetl. A už se na to křížkování těším.

Ryba ale smrdí od hlavy, takže:

Nevolil bych nikoho z ANO – jejich vůdce je nejen bývalej komouš (pro mě něco jako bývalej nácek), spolupracovník StB (která byla řízena KGB a která po revoluci nezbavila své fízly mlčenlivosti) a má kolem sebe v těch svých kompaniích tolik bývalejch komoušů, stbáků, Rusáků či právníků namotanejch třeba na ruské dluhy, že bych se divil, kdyby nebyl vytěžovanej Putinem. Tam bych tedy nevolil. Jestli tohle nevadí lidem, kteří u něj leští kliky, tak potěš pánbů.

Extremisti jsou samozřejmě SPD, Zemanovci a podobný hrůzy, o komouších nemluvě. Nebo Foldyna, který na mě taky nepůsobí jako klasickej demokrat se sociálním cítěním. A jeho ČSSD navíc čile komunikuje s Čínou. Buďme ostražití, ani guláš prohozený za koblihu neřekne, že naši dva nejvyšší mistři v urážení a zlodějinách jsou vedený Rusákama. Nashle v lepších časech.

Koller se rozhodl společně s přáteli vyzvat voliče k účasti ve volbách a k nalezení kandidátů, kteří ztělesňují demokratické hodnoty, protože je pro něj situace na české politické scéně  dlouhodobě nepřijatelná. Jak populární zpěvák upozorňuje, moc se koncentruje v rukou lidí, kteří jednají absolutně bez zábran, i v rukou bývalých stbáků, kteří se podílejí na rozpadu společnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner