David Lynch a Twin Peaks jsou zpět, znepokojiví jako nikdy dřív

(Suzanne Tenner/Showtime)

FOTO: Suzanne Tenner/Showtime

V neděli večer odvysílal televizní kanál ShowTime první dvě epizody nejočekávanějšího seriálového návratu roku , Twin Peaks – Season 3, pokračování kultovního seriálu po 27 letech. Podle prvních recenzí v New York Times či Indie Wire se návrat Kylea MacLachlana i Davida Lynche velmi vydařil.

Podívejte se na proměnu seriálových postav během 27 let:

Ti, co čekali agenta Coopera jako prošedivělého elegantního detektiva se všemi jeho libůstkami asi překvapí Kyle MacLachlan, coby dlouhovlasá mánička v kožené bundě – Cooperovo „zlé dvojče“ přebývající v Černém vigvamu. Herecký výkon Kylea MacLachlana byl po včerejší premiéře až nekriticky vychvalován, jeho úsporné herectví si totiž mohou diváci užít dokonce ve dvojroli. Znalcům seriálu potom v prvních epizodách chyběly i nějaké „nezbytnosti“ jako např. třešňový koláč, koblihy a výborná káva. Skalní fanoušci seriálu se ovšem mohou těšit na nostalgii způsobenou velkým množstvím původních postav, například na potrhlou telefonistku Lucy (Kimmy Robertson) a jejího přítele Andyho (Harry Goaz), servírku Shelly (Mädchen Amick), motorkáře Jamese (James Marshall) a mnoho dalších. Opět se samozřejmě objeví i Laura Palmerová (Sheryl Lee), jejíž smrt byla na začátku celého příběhu a která v této sérii přebývá s Cooperem v Černém vigvamu, zatímco tajemný Bob ovládl jeho mysl.

Kromě mnoha původních postav je ale v nové sérii Twin Peaks také mnoho nových herců, mezi jinými oblíbená Lynchova múza Laura Dernová, která hrála např v jeho filmu Modrý samet (1986). Podle IndieWire se děj  posunul mnohem hlouběji do naší mysli a celkově působí mnohem temněji než původní seriál.

Hlavním symbolem nové řady seriálu se stává skleněná krychle shlížející na Manhattan, v níž se začínají objevovat temné stíny. Po dvou odvysílaných epizodách je ještě brzy na zasvěcené kritiky, všichni se však zatím shodují v tom, že David Lynch se po 11 letech vrátil do filmařského světa se ctí. Jak sám režisér ale před premiérou pro New York Times poznamenal : „Nezapomeňte se dívat až do konce, opět budete překvapeni.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]