Syn Ladislava Smoljaka David bude novým senátorem. V dnešním druhém kole doplňovacích senátních voleb porazil druhého postupujícího Jana Jarolímka z ODS. Smoljak v Senátu nahradí senátorku Baudyšovou z ANO, která na post rezignovala v lednu ze zdravotních důvodů. Babiš tak po prohraných senátních volbách v roce 2018 přišel o další křeslo v Senátu. Už v prvním kole doplňovacích voleb před týdnem totiž propadli všichni jeho kandidáti. ANO tak zůstává pouhých sedm mandátů v 81 členném Senátu.

David Smoljak získal 60% hlasů. V prvním kole zvítězil těsně Jan Jarolímek. „Politika je často dost tvrdá a nevybíravá, plná nelehkých kompromisů, ale ze své podstaty není špinavá. Když se na ni ale všichni vykašleme a přenecháme ji těm, co ji chtějí dělat jenom pro tu moc, moc nad vším a nad všemi, tak špinavá zaručeně bude. To vám garantuju!“ Tak zní hlavní heslo, se kterým šel David Smoljak do voleb, ve kterých ho podpořil i Zdeněk Svěrák.

Smoljakovi už gratuloval Jiří Pospíšil: „David Smoljak se stane senátorem. Za celou TOP 09 mu gratuluji, stejně tak (dnes už po několikáté) STAN. Je to dobrá zpráva pro nás všechny, protože Senát se tak stává skutečnou pojistkou proti populistické svévoli této vlády,“ napsal na Twitteru Pospíšil.

 

Revue Forum Banner