Dcera Billa Gatese po očkování: Bohužel mi vakcína neimplantovala do mozku mého geniálního otce

Dcera Billa Gatese Jennifer využila jako studentka medicíny možnosti přednostního očkování.  (Jennifer Gates)

Dcera Billa Gatese Jennifer využila jako studentka medicíny možnosti přednostního očkování. | FOTO: Jennifer Gates

Jako studentka medicíny se Jennifer Gatesová dočkala očkování proti koronaviru s předstihem. Poté, kdy dostala první dávku, utrousila 24letá dcera spoluzakladatele společnosti Microsoft uštěpačnou poznámku na adresu konspiračních teoretiků šířících bludy o vakcinaci.

Gatesová, která je nyní jednou z 37 milionů očkovaných obyvatel Spojených států, na instagramu oznámila, že obdržela první dávku. „Jsem více než privilegovaná,“ poznamenala ve svém příspěvku, v němž také dodala, že vakcína mRNA její buňky naučí obranné reakci na koronavirus SARS-CoV-2.

Jako studentka medicíny a budoucí lékařka je vděčná za ochranu, kterou díky vakcíně získává. Gatesová vybídla veřejnost, aby se o očkovacích látkách informovala a aby každý očkování zvážil, jakmile se mu tato možnost naskytne. Při té příležitosti také v narážce na konspirační teoretiky a antivaxery poznamenala: „Bohužel mi vakcína neimplantovala do mozku mého geniálního otce – kéž by jen mRNA měla tuto moc…!“

Strach v Bílém domě (archiv)

Gatesová následně poděkovala lékařům, vědcům a dalším aktérům boje proti koronaviru. „Naši spolupracovníci ve zdravotnictví neúnavně pracovali na tom, aby zachránili co možná nejvíc lidských životů, a tato očkovací látka jejich schopnost uspět jen zvýší.“

Studentka medicíny ve svém příspěvku zároveň ujišťuje, že bude nosit roušku i poté, kdy obdrží druhou dávku, což je opodstatněné, neboť očkování zásadním způsobem snižuje riziko onemocnění, nebezpečí nákazy však nikoliv. Stejně tak vakcína omezuje případnou nakažlivost očkované osoby (například tím, že zkracuje dobu infekčnosti oproti neočkovaným), ale přenos viru zcela nevylučuje.

Bill Gates prostřednictvím nadace Billa a Melindy Gatesových za poslední dekádu investoval do vakcín více než 20 miliard dolarů. Konspirátoři toho využívají jako podpory pro své bludy o tom, že se vakcínou pokouší implantovat do lidí mikročipy a jejich prostřednictvím je ovládat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]