Debakl. Odhalit ufony přišlo k základně místo dvou milionů jen 75 lidí

ČT

Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny Oblast 51 ve státě Nevada přišlo pouze 75 lidí. K události, která se stala internetovou senzací, se původně přihlásilo přes dva miliony nadšenců, kteří chtěli do vojenského objektu proniknout a získat tam důkazy o údajném mimozemském životě.

K setkání vyzval v červnu na Facebooku kalifornský student Matty Roberts. Ačkoliv se původně jednalo o vtip, nápad brzy získal popularitu napříč sociálními sítěmi. Příznivci konspiračních teorií totiž tvrdí, že americká armáda na základně skrývá mrtvá těla mimozemšťanů a trosky havarovaných kosmických lodí.

Přes sto z nich se nakonec v pátek brzy ráno vydalo prašnými cestami nevadské pouště k branám vojenské základny. Tamní úřady zadržely jednu ženu, která se pokusila bránu podlézt, a muže, který se odpojil od skupinky a močil opodál. Dalších 75 nadšenců se u bran základny setkalo před devátou hodinou ranní místního času (18:00 SELČ).

Armáda navíc varovala, že narušení svého prostoru za žádnou cenu nepřipustí. Jako odstrašující příklad může sloužit osud dvou zvědavých Nizozemců, které úřady v zakázaném prostoru zadržely minulý týden.

Muži následně strávili několik dní ve vězení, byla jim zabavena veškerá elektronika a navíc každý z nich dostal pokutu v přepočtu více než padesát tisíc korun. Také jim hrozil soud za špionáž. „Bereme takové zločiny vážně a lidé musejí vědět, že podobné nesmysly nestrpíme,“ konstatoval před akcí státní zástupce Chris Arabia.

ct24.ceskatelevize.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner