DEBATA: Demokracie je v ohrožení, shodli se Doležal, Vášáryová a Pithart

V první debatě Svobodného fóra, věnované výročí 17. listopadu, se sešli publicista a politolog Bohumil Doležal, slovenská herečka a diplomatka Magda Vašáryová a bývalý český premiér, předseda Senátu a právník Petr Pithart. Hovořili o stavu české demokracie 27 let po sametové revoluci, ale také o důsledcích zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

[youtubevideo id=“6MTMT6Rfi-k“]

Debata se týkala zejména ohrožení české demokracie v éře Miloše Zemana a Andreje Babiše. Stálý spolupracovník Svobodného fóra Bohumil Doležal v debatě zdůraznil, že ohrožení demokracie kumulací ohromné moci v Babišových rukou je ještě vážnější problém než skandální chování prezidenta republiky. Magda Vašáryová hovořila o podobnosti poměrů na Slovensku a Petr Pithart upozornil na selhání výzkumů veřejného mínění a politických analýz v souvislosti s volbami v USA.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]