Debata o Koněvovi se změnila v nechutné útoky na starostu Koláře

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář  (TOP 09)

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář | FOTO: TOP 09

Na radnici Prahy 6 dnes probíhá debata o tom, jak naložit s problematickou sochou maršála Koněva. Místo toho, aby zaznívaly argumenty, proč nadživotní podobiznu sovětského vojáka nechat na současném místě, či ji odstranit, začal „hon“ na starostu Ondřeje Koláře. Diskuze tak naprosto ztratila význam a zvrhla se v exhibici komunistů a pořvávání jejich podporovatelů v sále.

Starosta Prahy 6 ve svém úvodním projevu jasně shrnul důvody, proč by bylo nejlepší, aby se Koněv přesunul na jiné místo. Například do muzea. Kolář věcně hovořil o zbytečných nákladech na údržbu sochy, nedůstojnosti demonstrací proruských aktivistů, nebo i o tom, že mu je vyhrožováno. Navíc se jasně ohradil proti tlaku, kterému jsou poslední dny vystaveni někteří zastupitelé šesté pražské městské části.

K věci již hovořilo jen málo lidí, včetně senátora Jiřího Růžičky. Ostatní řečníci si vyřizovali účty se starostou Kolářem. Ačkoliv se ke slovu nedostala Marta Semelová, jejíž projev nebyl odsouhlasen, jelikož není z Prahy 6, komunisté stihli zaútočit.

Shromáždění milovníků Ruska u Koněva. (čtk)

Nepřekvapivě díky vystoupení Zdeňka Ondráčka. Ten sice něco málo o Koněvovi řekl, ale především zpochybňoval právnické vzdělání Ondřeje Koláře. Komunistické „mlátičce“ totiž vadilo, že starosta studoval v Plzni, čímž narážel na to, že by mohl mít titul zaplacený. O získání svých titulů ovšem pomlčel.

Tohoto trapného tématu se chytil i další z hysterických vystupujících, kteří nedokázali argumentovat k problému, který zřejmě ani nepochopili. Ivan Hrůza ml. z Pirátů zase řešil, kolik stálo lešení a plachta na zakrytí maršálovy sochy. Další dokola opakovali, že se jedná o PR starosty a ne důležitý problém.

Jak byste naložili se sochou maršála Koněva?

Zveřejnil(a) Svobodné fórum dne Čtvrtek 12. září 2019

Ukázalo se, že komunisté a jejich novodobí fanoušci nejsou schopni diskuze, která by byla podložena fakty. Jediné, co dokáží je nadávání, osočování, výkřiky, výhrůžky a hysterie.

Ondřej Kolář ukázal, jak by měl vypadat demokratický politik nového střihu. Nepodléhající vnějším vlivům a nátlaku od prezidentem protlačovaného Ruska. Nebojí se a nehodlá uhnout. Kdyby takových politiků bylo víc, možná jsme se s totalitní minulostí vypořádali již dávno a komunisté by se nerozkřikovali, jak to dělají jiní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]