Debata se skutečným oponentem není selfíčko. Babiš to tuší

FB

Organizátor protivládních demonstrací Mikuláš Minář odmítá, že by posílal „polovýhrůžné“ SMS zprávy premiérovi Andreji Babišovi (ANO), jak tvrdil premiér v úterý serveru iROZHLAS. Babiš sdělil: Dokonce mi od něj pravidelně chodí SMS v různých nočních hodinách, které jsou polovýhružné.“

Minář sdělil, zprávy Babišovi posílal: „Nešlo však o žádné tzv. polovýhružky, ale o faktické informace. Vždy jsem ho s předstihem informoval, co požadujeme. A žádal jsem jej, aby nás začal brát vážně.“

Televizní debatu s Minářem Babiš odmítá.

Kdybychom předstírali údiv, museli bychom napsat, že to nechápeme. Kdyby si byl Babiš jistý, dorazil by celý natěšený do studia a tam by s ledovým klidem oponenta rozdrtil. Jenže Babiš televizní debaty neumí. Dokud Agrofert nekoupí nějakou televizi, bude to problém. Tam by mohl předvádět nějakou show s otázkami ve stylu: „Pane premiére, jak čelíte všem těm nechutným útokům ze strany jistě dobře placených rozvracečů?“ To by bylo něco!

Jenže zatím nekoupil, takže se zmůže jen na vlastní verzi České sody a odpovědi ve stylu, že dostal lživou otázku. Aspoň vstoupil do dějin žurnalistiky vskutku neotřelým pojmem.

U Babiše předpokládáme, že si všechno, co mu posílají nepřátelé, archivuje. Může tedy klidně „polovýhružné“ esemesky ukázat, abychom věděli, čemu se tak říká. Pokud to neudělá, budeme to asi muset považovat za další verzi „křivd“, z jakých se jeho citlivá duše tak těžko vzpamatovává.

Pan premiér může samozřejmě namítnout, že nemusí naklusat před kameru s každým, kdo si řekne. Jenže jinak miluje výjevy ve stylu „dobrotivý císařpán sestoupil mezi lid a vyslechl si jeho problémy“. Pečlivě si stesky poznamená, udělá si selfíčko, načež si došlápne na ty, co lidem zlo působí. Nestane se sice nic moc, ale kdo si to má pamatovat.

Skutečná diskuse ale není selfíčko. Může se mu to vymknout z ruky, což se většinou děje, protože argumenty už dávno došly a zůstává jen vzbuzování emocí. Protože emoce rozhodují, hodlá pokračovat ve scénáři, který se mu doteď osvědčuje. Je otázka, jak dlouho mu to ještě bude fungovat, zvlášť až peníze dojdou. Ani Mečiar, táta všeho lidu, s tím nakonec nevystačil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme