Debaty o svobodě a menšinách: Bělorusové

Debaty o svobodě a menšinách: Bělorusové (Debaty o svobodě a menšinách)

Debaty o svobodě a menšinách: Bělorusové | FOTO: Debaty o svobodě a menšinách

Kdo jsou Bělorusové a co právě prožívají? Jak se historicky dostali do ČR? Nejen na to se zaměří pátá debata o svobodě a menšinách v ČR, kterou pořádá Rock Café ve spolupráci s Domem národnostních menšin a Člověkem v tísni.

Originální pojetí veřejných diskuzí vás přiblíží k danému etniku blíže, než sami čekáte. Moderátor Vladan Vaněk vtáhne diváky do debaty otázkami mířenými nejen k hostům, ale i k divákům. Právě tímto způsobem se klub snaží bourat bariéry mezi různými etniky, rasami nebo diskriminovanými skupinami a zároveň se pokouší divákovi přiblížit celou problematiku, aktuální situaci a pohled druhé strany.

Eric Drooker

Debaty se zúčastní i hosté. Diváci se mohou těšit na ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka, tlumočnici a koordinátorku iniciativy Exit Poll Kryścinu Šyjanok a v neposlední řadě i novinářku a komentátorku Petrušku Šustrovou.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jediným problémem v Evropě je koronavirus, není tomu tak. S několika podstatnými otázkami přichází i běloruská situace týkající se lidskoprávních vztahů. Jak se stalo, že prezident Lukašenko vyhrál již pošesté volby? Jak se dá pomoci lidem, kteří uvízli v Bělorusku bez internetu a svět je díky tomu neinformovaný? Jak pomoci lidem z posledního policejního a diktátorského státu v Evropě? A mnohem více otázek, na které se běžně odpovědi nedozvíte.

Debata se koná již tento čtvrtek 17. září 2020 od 17:00 hodin v Rock Café. Vstup je zdarma pro širokou veřejnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články