Debbi- zrzka s nakřáplým hlasem se s albem Break dost natrápila

Debbi- Deborah Kahlová (Wikimedia Commons)

Debbi- Deborah Kahlová | FOTO: Wikimedia Commons

Zpěvačka Debbi (nar. 1993), vlastním jménem Deborah Kahlová, na sebe poprvé upozornila v roce 2009 v soutěži Česko Slovenská Superstar. I když tehdy vypadla v semifinále, její nakřáplý hlas ale natolik  neobvyklý, že okamžitě dostala od producenta Martina Ledviny nabídku natočit desku. Během roku 2010 vydala singl Touch The Sun, na jaře 2011  vzniklo stejnojmenné album.

To nejenže trhalo rekordy v prodejnosti, ale jeho titulní píseň byla opravdu nepřeslechnutelná. Píseň Touch The Sun totiž „útočila“ nejen ze všech rádií, ale překvapila třeba i uprostřed sledování detektivky v televizi, protože si ji do reklamy vybral známý výrobce alkoholu. Tato skladba byla zřejmě také jedinou reklamní písní, která kdy získala cenu Anděl za nejlepší skladbu roku. Později se sice začalo spekulovat o tom, že autoři z Creative Music House si melodii „vypůjčili“ ze zahraničí, v tomto směru se ale palgiátorství nikdy nepotvrdilo. Ze zpěvačky se stala v sedmnácti letech hvězda, ale začínalo být jasné, že na tento úspěch se bude těžko navazovat. Sama zpěvačka později přiznala, že následoval téměř tříletý koncertní mejdan, který nakonec roku 2014 ukončila tím, že se zcela vzdala alkoholu a začala přemýšlet, co dál.

Někdy v té době vznikl nápad na nové album Break (překl. pauza, ale také změna, zlom ) nejdřív ale bylo nutné opustit producentskou stáj Martina Ledviny a objevit Dušana Neuwertha, který předtím pracoval například s kapelou Tata Bojs či Václavem Neckářem. Spolupráci naopak nepřerušila se zpěvačkou Janou Kirschner, která je autorkou titulní písně Break. Intenzívní práce na desce trvala skoro dva roky, konečných deset písní se vybíralo ze čtyřiceti. Překvapením bude určitě modernější zvuk, který se snaží příblížit světovým produkcím. Podle Neuwertha je album moderní a zároveň retro. Debbii je s výsledkem absolutně spokojená a ostatní si na album Break počkají už jen 14 dní, vychází 5. května.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]