Děda chtěl potěšit vnuka jídlem z fastfoodu. Dostal pokutu 60 tisíc

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Původně se mělo jednat o drobnost, kterou chtěl důchodce potěšit dvanáctiletého chlapce. Jeden Happy Meal v ceně několika desítek korun však ve výsledku přijde podle deníku The Sun dědečka na více než šedesát tisíc korun. Tuto sumu má senior zaplatit za parkování.

John Babbage vzal svého vnuka do obchodního centra, aby si pohrál se svými kamarády. Poté zašel s dvanáctiletým Tylerem do jeho oblíbeného „Mekáče“, kde mu za necelé dvě libry (cca 60 korun) koupil Happy Meal. 

Na tom by nebylo nic špatného, pokud by i kvůli tomu nepřekročili o 17 minut dvouhodinový limit na parkování zdarma. Kamera na parkovišti poblíž obchodního centra byla nekompromisní a tento „zločin“ odhalila. Začaly tedy chodit pokuty ve výši sto liber (zhruba 3000 korun). 

Všechny čtyři, které byly předzvěstí soudního jednání, ovšem dorazily na špatnou adresu. John tedy vůbec netušil, že se schyluje k velkému problému. 

Když na dveře zaklepali zaměstnanci společnosti pro vymáhání pohledávek, byl to pro manžele Babbageovy šok. Ještě větší se ovšem dostavil v momentě, kdy jim oznámili, že kromě pokuty 400 liber musí zaplatit ještě náklady 1651 liber (cca 49.500 korun).

Na uhrazení částky má britský důchodcovský pár necelý měsíc. Podle listu The Sun teď ještě McDonald’s od provozovatele parkoviště zjišťuje, co by se dalo případně udělat, aby dopad na pětasedmdesátiletého muže nebyl tak drastický.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články