Dehydratace a vyčerpání. Hrad konečně řekl, proč je Zeman v nemocnici

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se ve čtvrtek dopoledne po dvoudenním mlčení vyjádřil ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana, který je od úterý hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Podle něj je zde hlava státu na rekondičním pobytu, lékaři při vyšetřeních zjistili, že Zemana trápí dehydratace a vyčerpání. Příští týden už podle Ovčáčka prezident plánuje běžný pracovní program.

„Prezident republiky Miloš Zeman v úterý 14. září plánovaně nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Lékaři provedli zevrubné zdravotní vyšetření prezidenta republiky: CT (počítačovou tomografii), sonografii a krevní odběry,“ uvedl ve čtvrtek dopoledne Ovčáček v tiskové zprávě. Od úterý, kdy se o hospitalizaci hlavy státu dozvěděla veřejnost, přitom na otázky nijak nereagoval, na svém twitteru, kde je velmi aktivní, se obšírně věnoval návštěvě papeže Františka na Slovensku.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Zmíněná vyšetření podle Ovčáčka „nezjistila žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by prezidenta republiky ohrožovaly na životě“. Zároveň ale lékaři zjistili, že Zeman trpí dehydratací a mírným vyčerpáním. „Nadlimitní hodnoty nebyly zjištěny u cukrovky, přetrvává neuropatie dolních končetin, jak už je známo delší čas. Nyní se dokončí rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zahrnující infuze. V příštím týdnu plánuje prezident republiky normální pracovní program,“ uzavřel Ovčáček.

Na toho se přitom od úterka snášela kritika z mnoha stran kvůli tomu, že hospitalizaci prezidenta nijak nekomentuje a místo toho na sociálních sítích uveřejňuje například citáty z Bible. Jedinou Ovčáčkovou reakcí byla hned v úterý odpověď na tweet premiéra Andreje Babiše. V ní poděkoval za projevenou starost a napsal: „A těšíme se na brzké zářijové pravidelné setkání v Lánech, dá-li Bůh!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články