Dějiny obou světových válek. Jedinečné knihy uznávaného armádního spisovatele

Dějiny první světové války, Dějiny druhé světové války (FORUM 24)

Dějiny první světové války, Dějiny druhé světové války | FOTO: FORUM 24

Vánoce se nezadržitelně blíží. Pokud sháníte dárek, nebo sami rádi sáhnete po knize, máme pro vás skvělý tip. Na e-shopu FORUM nyní najdete dvě oblíbená díla významného vojenského analytika, která se věnují dějinám obou světových válek. Knihy Dějiny první světové války a Dějiny druhé světové války si můžete OBJEDNAT ZDE.

Sir Basil Liddell Hart je považován za nejvlivnějšího armádního spisovatele Británie. Je autorem více než třiceti knih a řady přednášek na téma vojenské strategie a taktiky, čemuž se jako světově uznávaná autorita celý život věnoval. „Nevyniká jen kritickým myšlením, je prorokem příštího vývoje, je to historik velkého formátu,“ napsal o něm uznávaný časopis The Economist.

Byl nejen předním vojenským analytikem, ale také jedinečným historikem a spisovatelem, takže jeho obsáhlé dějiny jsou vynikajícím materiálem, jenž zájemcům o tuto problematiku přináší ucelený pohled na dějiny první a druhé světové války.

Dějiny první světové války (1914–1918)

Na téměř sedmi stech stranách se dozvíte podrobnosti a analytické komentáře všech událostí, které měly v období první světové války význam, a to se zvláštním důrazem na vojenskou strategii. Publikace je doplněna bohatou obrazovou přílohou a pětapadesáti podrobnými mapami vojenských operací.

FORUM 24
FOTO: FORUM 24

KNIHU DĚJINY PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLKY OBJEDNÁVEJTE ZDE

Dějiny druhé světové války (1939–1945)

Rozsah této práce je ojedinělý. Na necelých tisíci stranách se autorovi podařilo vytvořit vynikající dokument pojednávající o vojenských operacích celé druhé světové války. Velmi přehledně po kapitolách analyzuje situaci na jednotlivých frontách a podává ucelený obraz vojenské problematiky tohoto šestiletého období. Tato obsáhlá práce skvěle analyzuje vojenskou strategii a v neposlední řadě rovněž odhaluje mnohé politické aspekty druhé světové války.

Kniha je doplněna bohatou obrazovou přílohou a 55 podrobnými mapami vojenských operací.

FORUM 24
FOTO: FORUM 24

KNIHU DĚJINY DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY OBJEDNÁVEJTE ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články