Dejte nám číslo, někteří hospodští by vám chtěli zavolat, píší Schillerové Podnikatelské odbory

Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů (repro YouTube)

Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů | FOTO: repro YouTube

Politici a vysocí úředníci kolem Andreje Babiše se naučili, že je jedno, jakou hloupost, nehoráznost či dokonce lež veřejně vysloví. Hlavně když se jim to hodí a když se to líbí jejich voličům. Pravda? Skutečnost? Kdo by se zabýval takovými banalitami.

Tak to dělá i paní ministryně Schillerová. Tu utrousí něco o EET, tam něco o daních, jindy zase o spokojenosti podnikatelů s vládou. Společným jmenovatelem takových výroků je to, že jejich pravdivost neprokazuje. Rozhodli jsme se tedy, že umožníme paní Schillerové očistit si pověst, a nabídli jsme jí, aby svůj výrok z nedávných dní doložila.

Paní Schillerové jsme poslali dopis tohoto znění:

Paní ministryně Schillerová,

podle nás, Podnikatelských odborů, většina lidí z pohostinství kroutí hlavou nad nesmyslnými třemi sazbami DPH na pivo v jedné a téže provozovně. Máme na to z podnikatelského prostředí jednoznačně kritickou odezvu. Vy naopak tvrdíte, že se to hospodským líbí a že tento daňový rébus podporují.

Tak jste se konkrétně vyjádřila 28. 2. 2020 v rozhovoru pro Novinky. Od redaktorky Novinek.cz jste dostala otázku: Když se v DPH na pivo nevyznají ani sami zákonodárci, myslíte, že majitelé hospod se v tom vyznají? Vy jste odpověděla: Paní redaktorko, vsaďte se, že ano. S celou řadou mluvím, když jsem na výjezdech, a ti hospodští mi volají s podporou.

Paní ministryně, velmi nás zaujal váš výrok, že vám hospodští volají s podporou (oné změny DPH). Uvažovali jsme, zda se z vaší strany nejedná jen o propagandistický výrok, který lze obtížně vyvrátit, protože prostě jeho obsah neexistuje. Přiklonili jsme se však spíše k mínění, že říkáte do médií pravdu a že vám tedy opravdu hospodští volají, aby vás podpořili.

Z toho vyvozujeme, že někteří hospodští mají vaše telefonní číslo. Můžeme vás ujistit, že je obrovské množství hospodských, kteří by vám také velmi rádi zavolali, aby vám sdělili svůj názor na tři sazby DPH na pivo, ale i na EET, kontroly Finanční správy, apod.

Z výše uvedeného vyplývají naše dvě žádosti:

Za prvé, zveřejněte, prosím, kolik hospodských vám skutečně volalo, aby podpořili ony tři sazby DPH na pivo.

Za druhé, žádáme vás, abyste zveřejnila telefonní číslo, na které vám oni vámi zmiňovaní hospodští volali, aby vám mohli své názory sdělit i další hospodští.

Děkujeme, paní ministryně, že jste věnovala našemu dopisu čas, a těšíme se na zveřejnění vaší odpovědi. Věřte, že splněním našich dvou požadavků potěšíte desetitisíce malých podnikatelů a živnostníků.

Za Podnikatelské odbory

Radomil Bábek, předseda výboru

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]