Demokratičtí senátoři si stěžují na Muska. Dělá podle nich alarmující kroky

Elon Musk (Daniel Oberhaus / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Elon Musk | FOTO: Daniel Oberhaus / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Skupina amerických senátorů za Demokratickou stranu vyzvala Federální obchodní komisi (FTC), aby zvážila právní zásah proti novému šéfovi společnosti Twitter Elonu Muskovi. Podle nich americký miliardář a firma, kterou vlastní, dělají v souvislosti se sociální sítí Twitter kroky, které vzbuzují obavy, napsala ve čtvrtek agentura Reuters. FTC, které zákonodárci dopis adresovali, minulý týden uvedla, že aktivity kolem Twitteru sleduje.

Podle sedmi senátorů za Demokratickou stranu, mezi kterými jsou i známí představitelé strany Richard Blumenthal a Elizabeth Warrenová, nový šéf Twitteru udělal alarmující kroky, které ohrožují stabilitu a bezpečnost sociální sítě. „Oznámil nové funkce navzdory jasným varováním, že by tyto změny mohly být zneužity pro podvody či nebezpečné napodobování identity,“ napsali zákonodárci. FTC vyzvali, aby zvážila právní opatření proti společnosti, která provozuje sociální síť, i jejím představitelům.

(Týdeník FORUM)

Představitel FTC Douglas Farrar minulý týden uvedl, že úřad dění kolem Twitteru sleduje. Komise zbystřila po oznámení, že ze společnosti odchází klíčoví zaměstnanci, kteří se zabývali například ochranou soukromí. „Žádný generální ředitel ani firma nestojí nad zákonem, podniky musejí respektovat naše rozhodnutí,“ řekl tehdy Farrar na adresu Muska a Twitteru.

Musk převzal Twitter koncem října a za firmu zaplatil zhruba 44 miliard dolarů (asi 1,1 bilionu Kč). Okamžitě zahájil hluboké změny, propustil většinu řídících pracovníků a později firma pod jeho vedením oznámila, že propustí kolem 50 procent zaměstnanců. Oznámil také zavedení předplatného, u kterého se někteří experti obávají, že může vést k růstu falešných profilů a dezinformací na této sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články