Demonstrace dál sílí. K Praze se přidává rekordních 126 měst

()

Andrej Babiš, Miloš Zeman, Marie Benešová. Lidem už s tímto trojlístkem došla trpělivost. Nechtějí, aby Babiš s pomocí Zemana a Benešové manipuloval svojí kauzu přes státní zástupce. Třetí demonstrace v řadě bude zase o kus větší, než ty předchozí. Kromě Staroměstského náměstí v Praze se lidé sejdou na dalších 126 náměstích po celé zemi. Další místa stále přibývají.

Podtitulem dnešní demonstrace je: Opravdu chceme demisi Marie Benešové. Myslíme to vážně. Požadujeme demisi Marie Benešové. „Pokud naše požadavky nebudou vyslyšeny a premiér s Marií Benešovou se nám budou i nadále vysmívat, uskuteční se 13/5 další vlna protestů po celé zemi. Pokud zaplníme potřetí Staromák, svoláme na 21/5 Václavák!“ uvádějí organizátoři z iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

Požadavky demonstrujících shrnuli do těchto bodů:

1) Demise Marie Benešové
2) Vláda se zaručí, že neodvolá Nejvyššího státního zástupce.
3) Zaručí se tím, že přijme a naplní SEDM POJISTEK pro nezávislost justice.

ZDE najdete seznam míst, kde se dnešní demonstrace uskuteční.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner