Demonstrace odpůrců konvoje se rozpadla, Vyvadila vypískali

Eric Drooker

Demonstrace odpůrců amerického konvoje se u ruzyňských kasáren před třetí hodinou rozpadla. Přitom protestní shromáždění bylo nahlášeno od dvou do šesti hodin. Koordinátor akce Hi FRIENDS! Jakub Pitron z místa hlásí Svobodnému fóru: „Bylo jich tu asi 15 až 20 a snažili se upoutat pozornost médií, což se jim v rámci takzvané objektivity již podařilo. Nicméně nás tu bylo vždy nejméně desetkrát více.“ Pokaždé, když američtí vojáci přijížděli ke kasárnám, početný dav příznivců konvoje překřičel hesla odpůrců. Odpůrci konvoje zároveň museli čelit posměchu z davu příznivců. Voják Johnoson obdržel u vrat od jednoho z příznivců karton piv.

ČTK

Svolavatel demonstrace Jiří Vyvadil raději rychle odjel

Vyvadila lidé vypískali

Organizátor protestní akce proti konvoji Jiří Vyvadil si od příznivců spojeneckých sil vyslechl ostrou kritiku. Předseda uskupení Přátelé Ruska se společně s hrstkou svých přívrženců dostal do obležení. Kolem padesáti lidí na levicového aktivistu pokřikovalo hesla jako „Ruský švábe“ nebo „Vrať se k Putinovi“ a hlasitě na něj pískali. Vyvadil nijak nereagoval, ale zhruba po patnácti minutách nasedl do auta a odjel. Zjistil, že demonstrace, kterou svolal, se rozložila.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]