Málokdo čeká propracovanou a uznáníhodnou kritiku čehokoliv od Jiřího Ovčáčka. Co ovšem předvedl po pondělní demonstraci, svědčí o tom, že akce a její rozměr zasáhl i dočasné obyvatele Pražského hradu. Ovčáček se zmohl jen na své tradiční konstatování, že jde o milion chvilek nenávisti a dále se jal rozporovat počet účastníků demonstrace. To je vše.

Ovčáčkovi zřejmě nedochází, že není až tak důležité, zda demonstrujících bylo dvakrát nebo pětkrat více než před týdnem. Důležité je, že se znovu sešli, a že nespokojených lidí přišlo na Staromák více, než před týdnem.

Odpor proti jeho šéfovi, jeho oblíbenci Babišovi a jejich kamarádce Marii Benešové prostě sílí. Lidem jednoduše došla trpělivost. Nechtějí, aby si ze zdejšího soudnictví dělal premiér divadlo a prezident ho při tom kryl.

Co budou Ovčáček, Zeman, Babiš a Benešová dělat za týden, dva, tři? Naštvaní lidé totiž nevypadají, že se vzdají. Za týden se uskuteční další demonstarce na Staromáku i v menších městem ČR. V plánu je velká demonstrace na Václaváku, atd.. Jak to dopadne? Bojí se Zeman stejně jako Babiš?

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora