Demonstrace znovu a znovu. Tlak na Babiše narůstá

Předseda vlády Andrej Babiš  (FB A. Babiše)

Předseda vlády Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Krizový PR tým Andreje Babiše už vytáhl to, co vždy, když je nejhůře. Moniku a jejího květináře. Ale ani to už nepomůže. Startují třídenní demonstrace, které se koordinovaně uskuteční po celé České republice. Za to si organizátoři z iniciativy Milion chvilek pro demokracii zaslouží velké poděkování a chválu. Ve třech dnech se demonstrace proti Babišovi uskuteční v menších městech a obcích dnes, v centru Prahy v úterý a v krajských městech ve čtvrtek.

Všechny akce spojuje jasné poselství – Andrej Babiš musí odejít z postu předsedy vlády. Jeho setrvání pod neuvěřitelnou tíhou dalších a dalších vážných kauz už je neudržitelné. S tím organizátoři i účastníci jdou do ohlášených demonstrací.

Mapa demonstrací 16. 12. 2019 ()

Pravděpodobně nebudou vyslyšeni. Babiš teď bojuje nejen o svůj byznys, ale i o to, aby zůstal na svobodě. Ovšem to, co nyní zažívá, jsou jednoznačně nejtěžší dny jeho politické kariéry v barvách ANO. O tom, co zažíval během své kariéry prominentního člena KSČ před rokem 1989, mnoho není známo.

To, co je pro něj ubíjející, jsou stále další a další protesty. Fakt, že se koordinovaně rozšiřují i do těch nejmenších obcí, kde se sousedé mezi sebou baví o tom, co je pan premiér zač, co udělal a co dělá. To je pro něj nejhorší a nakonec stejně prohraje. Tohle totiž nedokáže převálcovat ani desítkami milionů nacpaných do kampááně, nepřekonají to ani nejschopnější marketingoví mystifikátoři.

Už to není „oni si tam v Praze zase demonstrují“. Ne, v pondělí se lidé scházejí u nich na vesnici, v úterý v Praze a ve středu v krajském městě, kam jezdí k lékaři. Lidé se navzájem propojují, komunikují mezi sebou, organizují. A s tím Babiš už nic neudělá. Aktivisté z Milionu chvilek jasně říkají, že současné akce slouží mimo jiné k tomu, aby se vytvořila hustá síť lidí, kteří mají stejný cíl. Tato síť bude potřeba v dalších fázích.

Babiše nečeká nic pěkného.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]