Demonstrovat proti EET a Babišovi se má. Bojkotovat zákon je však nesmysl

Lidé proti Babišově EET protestují (ČTK)

Lidé proti Babišově EET protestují | FOTO: ČTK

Byla to pouze otázka času, kdy se objeví někdo, kdo bude veřejně vyzývat k bojkotu druhé vlny EET. Takový přístup k Babišovu šmírovacímu zákonu je však chybný, nedotkne se totiž ministrovy snahy likvidovat živnostníky, ale naopak postihne pouze je. Půlmilionová pokuta je totiž pouze systémovou otázkou, která nedá Finanční správě žádnou práci. Jedinou variantou, ne však podružnou, zůstává vyjádřit svou nespokojenost demonstrací, která bude mít takovou sílu, že ji nebude možné přehlédnout.

Andrej Babiš skvěle manipuluje národem a za pomoci svých i státních peněz vnucuje lidem myšlenku, že elektronická evidence tržeb výrazně pomůže české ekonomice a občerství státní rozpočet. Jak se však už nyní ukazuje, v prvním sledu EET ničí malé a střední živnostníky, kteří raději své podnikání opouštějí a snaží se najít zaměstnání, kde nebudou terčem šikany ministra financí.

Proti mediální síle, kterou Babiš disponuje se nedá rovnoměrně bojovat, protože Mladá fronta DNES, Lidové noviny, Rádio Impuls i třeba FTV Prima denně krmí své čtenáře a diváky smyšlenými informacemi o skvělé výkonnosti EET. Šéf státní kasy vytahuje smyšlená čísla, kterými lživě dokazuje funkčnost systému, a nikdo mu v tom v blízké budoucnosti nemůže zabránit.

Proto je nutné vysvětlit všem, kteří nemají zavřené oči a ústa zacpaná koblihou, že vše kolem EET je pouze výmysl a snůška lží. Systém nefunguje nikde v Evropě a přináší pouze chaos a nestabilitu v podnikatelském prostředí. Žádné snižování šedé ekonomiky či obří zlepšení výběru daní se nekoná.

Právě o vysvětlení všech negativ a zničujících dopadů evidence se chtějí pokusit pořadatelé Demonstrace za svobodné podnikání, která proběhne v sobotu 25. února na Václavském náměstí. Jak upozorňují pořadatelé Radomil Bábek z Asociace podnikatelů a manažerů a Boleslav Buzek z iniciativy Radostné Česko bez EET, nepůjde jen o Andreje Babiše a jeho rozpínání se ve státních strukturách, ale celkově o návratu papalášů, se kterými máme neblahé zkušenosti z dob minulých.

Demonstrace dokáže mít svou sílu a měnit názory lidí, kteří se třeba nechtěně stali ovcemi ovládanými systémem. Nyní je zapotřebí, aby se taková shromáždění stala součástí našeho politického dění. Nechceme se přece vrátit do doby, na kterou tak neradi vzpomínáme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články