Den nezávislosti! Jak by vypadala Evropa v rukou separatistů

Twitter

V současnosti hýbou Evropou katalánské snahy o nezávislost. Představte si ale, že by uspěli nejen Katalánci, ale i veškerá další separatistická hnutí v Evropě. Podívejte se na mapu, kterou vytvořil nizozemský architekt Theo Deutinger.

Rozpadu by se nevyhnula ani Česká republika. Strana Moravané totiž požaduje přetvoření země ve spolkový stát s autonomní Moravou a Slezskem.

Celá Evropa by se rozpadla na desítky malých států. K nepoznání by se změnila například Velká Británie, která by se transformovala v deset států.

Velmi názorně je na mapě také zobrazeno, co by potkalo Španělsko, kdyby se po Katalánsku rozhodly osamostatnit i další regiony. Částečně je na mapě vidět i za hranice Evropy. Došlo by tak například ke vzniku Kurdistánu.

Deutinger sice mapu vytvořil již před dvěma lety, v souvislosti s děním v Katalánsku ale začala být hojně sdílená na sociálních sítích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner