V dopoledních hodinách byl program již tradičně určen mateřským a základním školám, které si tímto způsobem připomínají, proč je důležité Den válečných veteránů uctít. Součástí celodenního programu pak je prezentace Armády České republiky, ale i organizací, které se péči o veterány a o jejich památku aktivně věnují.
Žáci základních škol poměřili své síly ve znalostech našich dějin. Na náměstí Míru byly k vidění současné, ale i historické zbraně, které byly ve výzbroji tehdejší československé armády, například dělostřelecký tahač Morris Commercial C-8 QUAD spolu s britskou 25liberní kanonovou houfnicí Mark II, což byla technika, kterou v době druhé světové války disponovala Čs. samostatná obrněná brigáda ve Velké Británii.
Současné armádní vybavení zastupovaly například kolové obrněné vozidlo Pandur II KOVS či vozidlo Land Rover Defender 130 „Kajman“. Zcela poprvé byl pak veřejnosti představen dron české výroby AP-25 Bivoj, který Česká republika letos poskytla i Ukrajině pro boj s ruskými okupanty.
Válku na Ukrajině připomínal stánek s již kultovními tričky proti Putinovi či hrnečky s připomínkou vtipu o Královci, jenž měl být „připojen k Česku“.
Československá obec legionářská představila historické uniformy a zbraně, současní vojáci pak nabízeli možnost osahat si zbraně a vybavení moderní. Specifickou ukázkou se stala polní kuchyň, která připravila nefalšovaný vojenský guláš.
Tradiční součástí byl improvizovaný „hřbitov“, na němž stojí kříže se jmény vojáků, kteří položili život v misích, jichž se armáda účastnila v tomto tisíciletí. Spolu s těmito padlými byl připomenut i Tomáš Lom, dlouholetý obyvatel Prahy 2, který za války sloužil jako radista u 311. československé bombardovací perutě a loni v červnu zemřel. V květnu 2020 mu prezident Zeman udělil pamětní list k výročí osvobození Československa, ale Tomáš Lom mu ho vrátil s odůvodněním, že se Zeman chová vlastizrádně ve prospěch protivníků České republiky.
Odbor pro válečné veterány Ministerstva obrany ČR eviduje celkem 107 254 druhoválečných veteránů, z nichž ještě žije 123. Jejich průměrný věk je 95 let. Nejstarší veteránka oslavila 103 narozeniny, naopak nejmladší je 86 let.
Novodobých válečných veteránů je 16 205, z nichž 196 již zemřelo či padlo. Průměrný věk je 47 let. V novodobých misích padlo 29 vojáků, zraněno bylo 71.
Postavení válečného veterána má i 89 účastníků třetího odboje. Naživu jich je 10.