Deník Blesk se definitivně zbláznil. Jakeš je v nemocnici, prý za to může Havel

ČTK/Doležal Michal

Předlistopadový generální tajemník ÚV KSČM Miloš Jakeš na jedné ze starších bolševckých prvomájových sešlostí | FOTO: ČTK/Doležal Michal

Bulvární deník Blesk se rozhodl dojmout své čtenáře informací, že komunista Milouš Jakeš je v nemocnici. Nevěřili byste ale tomu, kdo za to může: prý bývalý prezident Václav Havel. Přešně takhle to totiž autoři na webu Blesk.cz prezentují svým čtenářům.

Šestadevadesátiletý Jakeš je podle informací Blesku v nemocnici se zápalem plic. Na tom by nebylo nic divného, kdyby autoři nepřipojili tuto informaci: „Osudným se prý Jakešovi stalo posezení na lavičce v Dejvicích věnované zesnulému prezidentu Václavu Havlovi (†75) – úhlavnímu nepříteli bývalého režimu. „Když se Jakeš dozvěděl, kolik lavička stála daňové poplatníky, udělalo se mu nevolno,“ napsal Blesku zdroj, který si říká STB.“

Blesk ještě doplnil, že městská část Praha 6 dala za lavičku 850 tisíc korun a že Jakeš přece nemá rád rozhazování peněz. A celá věc vyšla s naprosto bizarním titulkem: „Pomsta ze záhrobí? Jakeše ,odrovnala‘ Havlova lavička a teď ještě bojuje se zápalem plic ve špitále“.

Nevídaný počin na hlavní stránce webové verze nejčtenějšího českého bulváru je naprosto bizarní. Nejde jen o starost o představitele zločineckého totalitního režimu, ale také o vytváření dojmu, že to byl člověk, který měl starost o to, aby se neutrácely veřejné peníze.

Co tuto jeho vlastnost podle Blesku dokazuje? Jedná se o legendární projev z Červeného Hrádku, v němž se diváci dozvěděli mnohé o tom, kolik berou někteří umělci. Což ale – stejně jako zdůrazňování toho, kolik stála Havlova lavička – není žádná snaha ušetřit, ale pouze záměr vyvolat závist prostého lidu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner