Deník FORUM 24 k ožebračení F. Kajgra: Je třeba bránit oběti mocenské zvůle

František Kajgr a jeho dům, který získal v dražbě Vařekův příbuzný (FORUM 24)

František Kajgr a jeho dům, který získal v dražbě Vařekův příbuzný | FOTO: FORUM 24

Tento příběh je děsivou zprávou o poměrech v Babišově režimu. Veškeré řeči o někdejších kmotrech ODS blednou před tím, jak se chová regionální mocenská skupina v Příbrami svázaná s hnutím ANO.

Jedná se o proslulou rodinu Vařeků. Starší Vařeka je miliardář a přítel Andreje Babiše. A  je vedený jako agent Státní bezpečnosti. Syn je příbramským starostou. Ve městě, v němž byl známý koncentrační tábor pro odpůrce komunismu, dosahuje hnutí ANO skvělých volebních výsledků. Vařekovi se o Příbram starají pečlivě.

Příběh, v němž miliardář a regionální boss zničí mnohem slabšího podnikatele tím, že jej připraví o jeho firmu a nakonec mu sebere veškerý osobní majetek včetně střechy nad hlavou, je názornou ukázkou toho, co je zač ta nová protikorupční a protikmotrovská vládnoucí parta v naší zemi. Má se obecně za to, že kmotři blízcí ODS v regionech dost kradli. Měli bychom tedy nyní také vědět, že kmotři hnutí ANO kromě vášně pro cizí majetek ještě navíc ožebračují obyčejné lidi.

(archiv)

Rodina starosty Vařeky dostala podnikatele Františka Kajgra pod záminkou šlechetné investice do jeho pneuservisu až do insolvence, nepřátelsky převzala jeho firmu a nyní ho připravila o střechu nad hlavou. Devadesátiletý Vařeka sdělil Kajgrovi, že má tu moc z něj udělat bezdomovce. Ve čtvrtek se mu to na dražbě Kajgrova rodinného domu podařilo.

Všimněme si, že rodina věřitelů si během dražby, která má umořit jejich pohledávky, vydražila sobě majetek dlužníka. Že to nedává smysl? Finančně moc ne. Ale v myšlení kmotrů s vesnickou mentalitou je v tom klíčová symbolika: My tady vládneme. Jejich luxusní auta zaparkovaná před dražební místností a přítomnost vyholených lebek při porcování majetku oběti patří k balkánskému koloritu.

Pan Vařeka je ten, kdo Andreji Babišovi osobně vysvětlil, že koncentrák v Letech nebyl žádný koncentrák. A Babiš tuto Vařekovu hlášku poslal dál a uřízl si ostudu. Podstatnější ale je, že tito lidé nejsou krutí jen k mrtvým, ale i k živým. Desítky zničených firem má na svědomí Babišova finanční správa, která nespravedlivými zajišťovacími příkazy bez soudu likviduje ty podnikatele, kteří nemají sílu se bránit. Přebírání cizích firem a ožebračování lidí rovněž patří k babišovské kultuře.

Příběh pana Kajgra je třeba si zapamatovat. Je to svědectví o této době. A je také třeba se snažit o spravedlnost.

V redakci deníku FORUM 24 a časopisu Revue FORUM uděláme všechno, co můžeme, proto, abychom bránili lidi, které ničí Babišův režim. A obětí Babišova režimu přibývá. Příběh pana Kajgra z Dobříše je ale obzvlášť výrazný svojí nespravedlností a hanebností.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]ail.com

Revue Forum Banner