Poslední události ukazují, že je Česká republika nadále v moci nedemokratických a autoritářských sil, které pohrdají právním řádem i ústavou. Prezident Miloš Zeman nerespektuje principy parlamentní demokracie a diktuje své požadavky ohledně obsazení vlády. Premiér Andrej Babiš takové chování prezidenta toleruje a ustupuje mu, protože ho zatěžují těžké skandály. Jeho krajně podeřelé podnikání není prakticky možné nezávisle prošetřit, neboť je šéfem exekutivy a jeho moc vzbuzuje strach. Kumulace mediální, ekonomické a politické moci přitom vytvořila takovou mocenskou hegemonii, že politická konkurence má jen malou šanci proti Babišovi uspět, protože nemá férové a srovnatelné možnosti oslovovat veřejnost.

V této souvislosti na české scéně nepůsobí mnoho silných médií, jež by otevřeně podporovaly demokratickou opozici, demokratické politické strany a členství České republiky v Evropské unii a Severoatlantické alianci.

Názorový deník FORUM 24, jež vznikl z diskuzního webu Svobodné fórum a vydává měsíčník Revue FORUM, usiluje o obnovu parlamentní demokracie a přispívá ke svobodnému šíření informací a kritickému myšlení.

Naše veřejná sbírka má účet

4095439339/0800

Prostředky z této sbírky používá sdružení Free Czech Media na financování novinářů a autorů, jež přispívají do jmenovanných platforem.

Free Czech Media je zapsaný spolek, jehož cílem je obrana ústavního práva na svobodu slova, šíření svobodných informací, tvorba kritické publicistiky a šíření povědomí o potřebě svobodných médií v demokratické společnosti jako nezbytného prostředku pro veřejnou kontrolu politické moci.

Pomoci ná můžete i tím, že si předplatíte měsíčník Revue FORUM. Veškeré informace ZDE.

Srdečně děkujeme za vaši pomoc.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora