Deník FORUM 24 prosí o vaši pomoc při obraně liberální demokracie

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Demonstrace na Letné | FOTO: Pavel Hofman

Česká republika je v moci nedemokratických a autoritářských sil, které pohrdají právním řádem i ústavou. Prezident Miloš Zeman nerespektuje principy parlamentní demokracie. Premiér Andrej Babiš a jeho spojenci z řad komunistů a SPD ovládají čím dál tím více dříve svobodných institucí, a to včetně mediálních rad. Babišovo krajně podeřelé podnikání není prakticky možné nezávisle prošetřit, neboť je šéfem exekutivy a jeho moc vzbuzuje strach. Kumulace mediální, ekonomické a politické moci přitom vytvořila takovou mocenskou hegemonii, že politická konkurence má jen malou šanci proti Babišovi uspět, protože nemá férové a srovnatelné možnosti oslovovat veřejnost.

V této souvislosti na české scéně nepůsobí mnoho silných médií, jež by otevřeně podporovala demokratickou opozici, demokratické politické strany a členství České republiky v Evropské unii a Severoatlantické alianci.

Názorový deník FORUM 24, který vznikl z diskuzního webu Svobodné fórum a vydává měsíčník Revue FORUM, usiluje o obnovu parlamentní demokracie a přispívá ke svobodnému šíření informací a kritickému myšlení.

Naše veřejná sbírka má účet

4095439339/0800

Prostředky z této sbírky používá sdružení Free Czech Media na financování novinářů a autorů, jež přispívají do jmenovanných platforem.

Free Czech Media je zapsaný spolek, jehož cílem je obrana ústavního práva na svobodu slova, šíření svobodných informací, tvorba kritické publicistiky a šíření povědomí o potřebě svobodných médií v demokratické společnosti jako nezbytného prostředku pro veřejnou kontrolu politické moci.

Pomoci nám můžete i tím, že si předplatíte měsíčník Revue FORUM. Veškeré informace ZDE.

Srdečně děkujeme za vaši pomoc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články