Deník FORUM 24 se bude rozšiřovat. Díky obrovské podpoře čtenářů

FORUM 24

Billboard deníku FORUM 24 a časopisu Revue FORUM | FOTO: FORUM 24

Pro redakci deníku FORUM 24 je koronavirová krize stejně zvláštní jako pro celou českou společnost. Obáváme se o další vývoj svobody a demokracie u nás. Média navíc přišla kvůli krizi o značnou část výnosů z inzerce. Přesto se nám ale stala i jiná věc: Vy, naši čtenáři, jste nám právě v této složité situaci projevili neuvěřitelnou důvěru a podporu. Vaše příspěvky nám pomáhají překonávat výpadky příjmů a umožňují i odvážné řešení. Redakce deníku FORUM 24 zahajuje vyhledávání nových kolegů a uspořádá výběrové řízení na nové editory, reportéry a další kompetentní spolupracovníky. A tak dovolte, abychom Vám poděkovali následujícím dopisem.

Milí přátelé, čtenáři, naši vážení podporovatelé,

v redakci deníku FORUM 24 prožíváme současnou krizi s pocitem velké starosti o svobodný vývoj v České republice a s důkladným nasazením pro články, které se stavějí za veřejný zájem, sledují zneužívání moci, nadbíhání extremistům a poškozování tisíců podnikavých lidí v naší zemi. Snažíme se také co nejvíce šířit postoje demokratické opozice a fundované kritiky vlády, protože atmosféra paniky a hysterie nahrává tomu, aby vládní představitelé ovládli celý veřejný prostor a vyřadili své oponenty ze hry. To bychom neměli připustit.

Je tu ale ještě jeden motiv, který nás naplňuje pocitem naléhavosti a zodpovědnosti vůči příznivcům svobodné cesty naší země. Je to opravdu neuvěřitelná pomoc a finanční podpora, které se nám od Vás nyní dostává. Stovky až tisíce příznivců již podpořily naše novináře, editory a publicisty ve veřejné sbírce, která podléhá úřední kontrole při ročním vyúčtování.

Díky tomu se naplnil po letech budování deníku FORUM 24 náš záměr šířit otevřený a bezplatný obsah, jehož značný veřejný dosah umožňují lidé, kteří se ztotožňují s jeho názorovým zaměřením i apelativním charakterem. Nejsme už ani náhodou klubový web, který přesvědčuje přesvědčené, nýbrž platforma, jejíž dosah podporují bytostní demokraté, aby se dostal i k tápajícím a hledajícím lidem. Tím všichni společně v širokém společenství svobodomyslných lidí usilujeme o budoucí obnovu plurality a demokracie a bráníme oligarchickému a populistickému vedení státu v jeho roztahování.

Rádi bychom Vám tímto ze srdce poděkovali. Díky Vaší podpoře jsme zatím přežili náraz, který způsobil strmý pád ve výnosech z inzerce, a můžeme si dokonce dovolit i jisté personální rozšíření redakce našeho webového média. Hledáme zejména schopné editory se zkušeností z internetových médií a také studenty či začínající novináře pro brigádu či trvalou výpomoc.

Zároveň shromažďujeme prostředky, hledáme investory a podporovatele pro posílení našeho časopisu a jeho širší dosah.

Články z deníku FORUM 24 již sleduje denně i 100–300 tisíc reálných uživatelů. V březnu si naše stránky otevřely více než 2 miliony reálných uživatelů. Pro zastavení populistů, antievropských extremistů a sluhů totalitní Číny i autoritářského Ruska je velmi důležité, aby demokratická média byla co nejsilnější. Aktuální cíl je jasný. Nedopustit, aby tu znovu po volbách ovládla pole vláda Andreje Babiše a komunistické strany. A také aby budoucí prezident byl demokratem, a nikoli exponentem zaostalých autoritářských režimů Východu, jako ten současný.

Věříme, že to společně zvládneme.

Redakce deníku FORUM 24 a novináři ze spolku FREE CZECH MEDIA

 

Johana Hovorková
předsedkyně spolku Free Czech Media a editorka webu

Pavel Šafr
šéfredaktor deníku FORUM 24

 

INFORMACE PRO PODPOROVATELE:

 

Veřejná sbírka spolku Free Czech Media má účet

4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected].

Kontakt pro jednání o darovací smlouvě a další informace o projektu

724 014 505

 

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SPOLUPRÁCI:

 

Nabídky zasílejte na adresu [email protected]. Přednost mají uchazeči s doloženou praxí, vzděláním a dovednostmi. Nabízíme práci na pozicích editor, pomocný editor, redaktor. Reagovat budeme na zajímavé nabídky. Nabízíme práci, která má smysl a je rozumně ohodnocena. Upozorňujeme, že výlučně finanční motivace u nás ke spolupráci nestačí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner