Deník Pohrom vyhlašuje sbírku másla pro kapelu Ortel

Vyhlášení výsledků Český slavík 2016. Na druhém místě v kategorii zpěváků i kapel skončil Ortel. (ČTK)

Vyhlášení výsledků Český slavík 2016. Na druhém místě v kategorii zpěváků i kapel skončil Ortel. | FOTO: ČTK

Máselná hysterie zasáhla před několika dny Českou republiku. Mezitím kapela Ortel oznámila, že se nezúčastní vyhlášení ankety Český Slavík. Satirický deník Pohrom obě stěžejní zprávy propojil a pro skupinu organizuje sbírku másla.

„Zdravíme všechny příznivce, fanoušky a spolubojovníky. Národem milovaná kapela Ortel prožívá těžké časy, které ji donutily nezúčastnit se vyhlašování výsledků Slavíka, a proto bychom ji měli podpořit tím nejvzácnějším, co naše země aktuálně má. Máslem! Deník POHROM tedy vyhlašuje národní sbírku másla s pracovním názvem Nadílka pro Ortel. Ta bude trvat od 28. 10. do 5. 12., kdy chodí Mikuláš. Přinášet máslo na horu Říp můžete kterýkoli den trvání akce, chladné počasí nám snad zaručí, že se bude hezky kupit. A až Tomáš a jeho kamarádi budou chystat pravé české Vánoce, nebudou muset péct z té proklaté Hery! Věnujte aspoň kostičku ‒ podpoříte dobrou věc! Váš POHROM,“ píší pořadatelé na Facebooku události.

„Okolnosti nás donutily k vyjádření týkající se soutěže ČESKÝ SLAVÍK. Již několik ročníků jste projevili kapele ORTEL obrovskou podporu a dosáhli velkého gesta soudržnosti, abychom v této anketě uspěli, ačkoliv jsem nezakládal tuto formaci k získávání ocenění, nýbrž k probuzení zaslepených. Kapela ORTEL se už nebude účastnit vyhlašování výsledků ČESKÉHO SLAVÍKA, nechceme být prostředkem ke zviditelňování pomatenců a v uhlazeném prostředí bezmocně přihlížet plácání se po zádech některých samozvaných elit,“ řekl před několika dny k neúčasti kapely Tomáš Ortel v prohlášení.

Hlasování v anketě Český slavík odstartovalo 3. října a vyhlášení proběhne 25. listopadu. Kontroverzní kapela Ortel se dva roky po sobě umístila na druhém místě. Zpěvák skupiny Tomáš Ortel se umístil předloni na třetím a loni na druhém místě. Zpěvák Radek Banga loni na protest proti úspěchu kapely opustil sál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]