Depeche Mode jsou naštvaní na svět, zahrají i v Praze

ceskatelevize

Depeche Mode | FOTO: ceskatelevize

V rámci koncertního turné „Global Spirit Tour“ zahraje  kapela Depeche Mode 24. května v pražské Eden Areně. Představí své nové album „Spirit“, které vyšlo před necelým měsícem a vrací kultovní kapelu zpátky do hry.

„Spirit“(Duch) je již čtrnáctým studiovým albem skupiny a jak už název napovídá, jde do hloubky. Nejen hudebně, ale především ve svých textech. Po čtyřech letech jsou tu najednou rozčarovaní a definitivně dospělí muzikanti, kteří jsou naštvaní a jakoby překvapeni stavem okolního světa. Písně „Where´s the Revolution“ (Kde je revoluce), „The Worst Crime“ (Nejhorší zločin) nebo „No more“ (Již ne) jsou jasnou výčitkou okolnímu světu, místy až bědováním nad ztrátou slušnosti a lidskosti.

Mnoho amerických fanoušků dávalo depresivní charakter nového alba do souvislosti s volbou Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Zpěvák Dave Gahan to pro časopis Rolling Stone nepotvrdil ani nepopřel. Řekl, že Depeche Mode není kapelou protestsongů, jejich hudba se nikdy neposlouchala z politických důvodů, v tom se prý s novým albem nic nezměnilo. Nicméně, jak její členové stárnou, mnohem více se zajímají o dění ve světě. Dcera zpěváka skupiny, Davea Gahana, byla prý v loňském roce velice negativně ovlivněna prezidentskými volbami v USA, po vyhlášení výsledků se rozplakala. Z „Depešáků“ jsou zkrátka padesátníci, kteří mají děti a trápí je, do jakého světa vyrůstají. A z jejich nového alba, které je mnohem více poslechové než taneční, je to znát. Nezbývá než doufat, že na pražském koncertě se trochu odvážou a zahrají i nějaké ty starší hity.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner