Deset důvodů, proč Miloš Zeman nemá být prezidentem České republiky

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Způsob, kterým vykonává Miloš Zeman funkci prezidenta České republiky je skandální. Stejně jako byl skandální způsob jeho předvolebního boje.

Je zřejmé, že značné části české veřejnosti se jeho nevychované chování či východní orientace líbí. To ovšem nic nemění na tom, že tento prezident poškozuje český stát.

Tady je přehled deseti důvodů, proč by Miloš Zeman neměl vykonávat funkci prezidenta republiky. V civilizované zemi by měl stačit jeden důvod, aby takový politik musel z vrcholné funkce odejít.

 1. Miloš Zeman se stal prezidentem na základě kampaně, která neměla transparentní financování a podezření, že jej sponzorovaly ruské bezpečnostní služby a ruské firmy je značné a hraničí téměř s jistotou.
 2. Miloš Zeman projevil pohrdání parlamentní demokracií tím, že více než půl roku udržoval při životě svévolně jmenovanou vládu, která neměla mandát svobodně zvoleného parlamentu.
 3. Miloš Zeman projevil bezprostředně po svém zvolení pohrdání svobodným tiskem, když paušálně označil novináře za zločince. Tím poškodil povědomí o potřebě svobodné kritické diskuze a svobodného šíření informací, jež jsou zásadní pro demokratické uspořádání společnosti.
 4. Miloš Zeman podvrací vztahy s našimi západními spojenci a hraje na zahraničně-politické scéně roli příslušníka ruské páté kolony v EU i v NATO. Takové chování představuje ohrožení národní bezpečnosti.
 5. Miloš Zeman navazuje vztahy s autoritativními režimy Východu a demonstruje tak své pohrdání demokratickými principy a lidskými právy. Staví se přitom na stranu silnějších proti slabším, na stranu diktátorské moci proti jejím oponentům a kritikům. Tím znevážil základní hodnoty, na nichž byla po Listopadu 1989 postavená úspěšná a respektovaná zahraniční politika České republiky.
 6. Miloš Zeman nese zodpovědnost za policejní akce, které při návštěvě čínského prezidenta potlačily ústavní právo na svobodné shromáždění. Toto potlačení ústavního práva veřejně pochválil.
 7. Miloš Zeman šíří v české společnosti nenávist, podporuje temné proudy xenofobie a agresivního nacionalismu. Štve znejistěné lidi proti uprchlíkům a imigrantům.
 8. Miloš Zeman buď otevřeně lže nebo nezodpovědně plácá nesmysly. Tato skutečnost byla potvrzena soudem. Tím jako nejvyšší představitel země podvrací základní povědomí o slušnosti.
 9. Miloš Zeman pohrdá rozhodnutím soudu, který uložil jeho kanceláři omluvu za jeho lživé výroky.
 10. Miloš Zeman mluví sprostě při svých veřejných vystoupeních.

Miloš Zeman nemá být prezidentem České republiky.

P.S. : Po zveřejnění článku se nám ozval Petr Havlík a doplnil ještě následující dva důvody, které rádi přidáváme:

 1. Protože legitimizuje Andreje Babiše a jeho bezprecedentní střet zájmů.
 2. Protože rehabilituje období normalizace

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]