Deset evropských zemí pomůže dětem uprchlíků bez domova. Česko solidaritu ignoruje

flipboard.com

Ilustrační foto | FOTO: flipboard.com

Uprchlický tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos zničil požár. Na místě bylo bohužel i mnoho nezletilých uprchlíků, kteří nyní potřebují pomoc. Jak jim pomůže Česko? Vůbec. Děti si rozdělí deset evropských zemí, Česká republika mezi nimi není.

Nezletilé uprchlíky si rozdělí Německo, Francie, Finsko, Lucembursko, Belgie, Chorvatsko, Slovinsko, Nizozemsko a Portugalsko. Některé přijme podle České televize i Švýcarsko, které není členem Evropské unie.

Pavel Hofman

To, že naše země absolutně odmítá jakoukoli solidaritu, je zjevné už několik let. Jan Hamáček, předseda údajně sociální demokracie, si myslí, že mu tento odporný postoj přinese politické body. ČSSD naštěstí míří k dalšímu volebnímu debaklu, takže sám uvidí, že nepřinese.

Předseda vlády Andrej Babiš k obhajobě svých antisolidárních postojů nedávno použil lži ve svých Lidových novinách, jeho voliči pomoc bližnímu odmítají tak nějak samozřejmě, to je evidentní také dávno.

Ale tohle jsou děti.

Nikdo, kdo má alespoň základní lidské vlastnosti, nemůže zůstat chladný nad peklem, v jakém tito lidé žili. A nad tím, že to, co mají teď, je ještě horší, protože Moria skončila v plamenech.

Je děsivé, jak málo je Česko ochotné pomáhat, a to nejen těmto potřebným, ale také svým spojencům, na nichž veškeré povinnosti zůstávají. Tohle je další důvod, proč se za naši zemi stydět. A děsivé je, že jsme ve lhostejnosti došli tak daleko, že existuje bohužel jen málo lidí, kteří by po solidaritě volali. Nevolá po ní ani katolická církev, protože kardinál Dominik Duka raději podlézá vládnoucí politické moci.

Ale tohle jsou děti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner