Deset otázek, které bychom položili Babišovi na tiskovce vlády. FORUM 24 tam nesmí

Vláda na tiskové konferenci – ilustrační foto (ČTK)

Vláda na tiskové konferenci – ilustrační foto | FOTO: ČTK

Deník FORUM 24 nesmí na tiskové konference vlády premiéra Andreje Babiše. Na sociálních sítích je často zjevné, že některé otázky vůbec nereflektují témata, která pálí nejvíce lidí, a mnohdy jde o zbytečné technikálie nebo dokonce o odbíhání k dalším, méně podstatným věcem, než je současná krize (zejména pokud je náhle přerušeno spojení u otázky našeho kolegy z Aktuálně.cz Radka Bartoníčka). Přinášíme proto několik otázek, které bychom Babišovi položili, kdybychom na tiskové konference mohli.

Kdy premiér Babiš vyvodí politickou zodpovědnost, o které hovořil již ve svém projevu v březnu 2020?

V lednu 2021 přerušilo podnikání 25 534 osob. Považujete to za číslo, které by dokazovalo, že vláda pomáhá živnostníkům dostatečně?

Proč se vláda od března nezabývala testováním v provozech a fabrikách, které jsou stále otevřeny, ač se podle mnoha odborníků ukazuje, že právě tam se nákaza zásadním způsobem šíří? Souvisí to se zájmy holdingu Agrofert?

Z jakého důvodu předseda vlády zveřejňuje některé konkrétní informace výhradně ve svém osobním propagačním videu? Bude toto započítáváno do předvolebního limitu?

Premiér Babiš tvrdí, že opozice neřekla konkrétní požadavky. Koalice SPOLU i Piráti se STAN však zveřejnili konkrétní body toho, co se má splnit. Proč předseda vlády v něčem neustoupil a co se změní během těchto dvou týdnů?

Zásadní vládní rozhodnutí přestala podporovat KSČM. Kdy vláda požádá poslaneckou sněmovnu o důvěru, aby zjistila, zda má dostatečnou sílu k tomu, aby činila tak závažné kroky, jakými je omezování svobod občanů?

Proč jde očkování tak pomalu a z jakého důvodu trvá již více než týden distribuce pouze několika tisíc vakcín AstraZeneca?

Kdy a kde bude zveřejněn konkrétní plán plošného očkování?

Proč Andrej Babiš řeší vakcínu Sputnik, ač víme, že jí v nejbližší době nebude dostatek, a navíc není schválena? Máme na takové věci podle vás v dnešní situaci čas?

Vláda až v dubnu zahájí marketingovou kampaň na podporu očkování. Proč až tak pozdě? Jaká část prostředků půjde vydavatelství Mafra?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]