Deset věcí, které bychom měli vědět o islámu

Eric Drooker

V diskusích o islámu se v poslední době rojí naprosté nesmysly. Proto je nutné, abychom si uvědomili, co to vlastně islám je a jaký je.

  1. Muslim není to samé jako islamista. Jeden je věřící, druhý je politický náboženský fundamentalista. Převedeno na naše poměry, je mezi nimi rozdíl jako mezi běžným křesťanem a třeba radikálním husitou.
  2. Lidé prchající před válkou jsou pořád lidé, i když vypadají divně. Jsou neozbrojení, zbídačení a mnohokrát museli nasadit život, aby se dostali do bezpečí. Nejsou to ani hordy, ani islámské milice, ani teroristé. Pokud by se k nám chtěl nějaký terorista dostat, přiletěl by pohodlně letadlem z nějaké třetí země, je zbytečné, aby riskoval utonutí na moři nebo udušení v kamionu. Odmítnout lidi prchající před válkou s tím, že jim pomůžeme na jejich území, pokud se vrátí zpátky, je v lepším případě blbost, v horším vražda.
  1. Miliarda a půl muslimů na Zemi nejsou vraždící bestie s pěnou u pusy, ale většinou mílí inteligentní lidé, mnozí vzdělanější, chytřejší, úspěšnější a bohatší, než většina Čechů. Také zůstávají tam, kde jsou a nikam se nestěhují. Mezi 10 nejbohatšími státy světa jsou 4 muslimské země.

 

  1. Šaría není zákon v evropském smyslu, ale životní cesta, řeší náboženské záležitosti, které už Češi neřeší, upravuje také rodinné právo, ale nenařizuje nikoho kamenovat nebo shazovat z minaretů. Tělesné tresty zavádějí jen muslimští fanatici, kteří nejsou schopni vymáhat právo jinak. Pokud se kdokoli hodlá dobrovolně řídit jakýmikoli pravidly a neporušuje při tom zákon země, ve které žije, nelze mu bránit.
  2. Muslimové věří v toho samého Boha, jako Křesťané. Je to, pro některé překvapivě, židovský Bůh. Proto je pro ně nejsvětější kniha Pět knih Mojžíšových a Starý zákon. Korán je výkladem výše zmíněných knih. Mohamedovi ho prý nadiktoval, z bible nám dobře známý, archanděl Gabriel. Křesťanský Nový zákon je rovněž součástí muslimské víry. Mohamed v koránu ve verši 2:59 říká, že muslimové, židé a křesťané si jsou rovnocenní a nemusejí se obávat setkání s Bohem.
  3. Turci, Egypťané, Maročané, Tunisané, Emiráťané, mnoho Indů nebo Indonésané, k nimž jezdíte na dovolenou, jsou muslimové, je tedy divné, že křesťany nepodřezávají hned na letišti, jak se může z některých představ o muslimech zdát.

Damašek, hlavní město Sýrie, je rozvinutým městem, v němž žijí civilizovaní lidé

  1. Největší muslimská země světa je Indonésie, druhou největší Indie, pak Pákistán, Bangladéš, Egypt, Írán, Nigerie… V těchto zemích žijí 2/3 muslimů, více než jedna miliarda, nikoliv na Blízkém východě. V nejkrizovějších zemích Sýrii, Iráku, Libyi a Afghanistánu žije dohromady 90 miliónů lidí, tedy 6% všech muslimů.
  2. Muslimové v Evropě žijí už 1300 let a byla období, kdy ovládali značnou její část. Největší evropskou muslimskou zemí je Turecko ze 75 milióny muslimů, následuje Rusko se 16 milióny, pak Francie s 5 milióny a Německo se 4.
  3. Být humanistou a pomáhat bezmocným je základní vlastnost, která z nás dělá lidi. Dokonce i zvířata adoptují cizí druh, když mají tu možnost. Pokud je váš strach z chudáků na útěku větší, než odhodlání jim pomoci, vyřazujete se na okraj lidské společnosti a nezasloužíte si, aby vám bylo pomoženo, až se vy ocitnete v nouzi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]