Desetileté dívce vzal covid šanci na život. Prohrála boj s rakovinou, kterou nemohla léčit

Ilustrační foto  (freepik.com)

Ilustrační foto | FOTO: freepik.com

Zrádnost nového koronaviru nespočívá pouze v tom, že je sám o sobě životu nebezpečný. I zákazy a nařízení, které jsou s pandemií covidu-19 spojeny, mohou být fatální. Smutným příkladem je příběh desetileté holčičky z Walesu, která kvůli cestovním omezením nemohla podstoupit léčbu zhoubné rakoviny. O případu informuje deník Daily Mail.

Eva Williamsová podlehla boji s mozkovým nádorem 8. ledna. Přitom celá rodina předpokládala, že se podaří holčičce pomoci. Rodiče se upínali především k léčbě na soukromé klinice ve Spojených státech. Přestože se cena za možné uzdravení pohybovala kolem 300 tisíc liber (téměř 9 milionů korun), nebylo o čem diskutovat.

Rakovina, kterou Evě diagnostikovali v prosinci roku 2019 poté, co si stěžovala na závratě a rozmazané vidění, patrně šla vyléčit. Loni v dubnu se totiž objevila možnost převozu do USA, kde by na klinice podstoupila léčbu. Zákaz cestování z Velké Británie ovšem všechny plány překazil. 

Dívka musela bojovat se smrtelnou nemocí doma a za pomoci dostupných, často experimentálních metod. V létě se ovšem Evin stav zhoršil natolik, že už nebyla možnost, aby mohla být přijata na kliniku, kterou její rodiče brali jako poslední záchranu. Postupně se tak situace dál horšila. „Sledovat, jak každý den stále bojuje, mi lámalo srdce,“ říká otec Paul Slapa.

„Za poslední týden ztratila Eva schopnost mluvit, jíst a polykat. Trpěla víc, než by jakékoliv dítě mělo někdy trpět,“ sdělil smutný rodič. „Faktem však je, že šanci a příležitost vyzkoušet léčbu jí vzal covid,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články