Desetiletý chlapec se o své rakovině dozvěděl od cizího člověka na ulici

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Mít vážně nemocné dítě je pro rodiče jednou z nejhorších životních zkušeností. Je velmi složité dokázat svého potomka podpořit tak, aby nepoznal, jak je situace vážná. Mnohdy se ovšem stane něco, co všechny dobré úmysly překazí. O jednom takovém případu píše Liverpool Echo. 

Davidu Lallymu je teprve deset let. Dlouhodobé bolesti hlavy a občasná nevolnost přiměly jeho rodiče, aby navštívili lékaře. Ten ovšem neměl dobré zprávy. Odborníci chlapci diagnostikovali tři velké nádory na mozku a několik malých.

Otec Chris a matka Kelly ovšem tuto zdrcující zprávu před Davidem tajili. „Bylo to těžké, zpočátku jsme Davidovi nechtěli říct, co mu je. Jen jsme mu vysvětlili, že má v hlavě malé bulky,“ říká táta malého chlapce. 

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Situace se ovšem drasticky změnila v momentě, kdy David potkal neznámého muže, který mu řekl překvapivá slova. „Na ulici k němu někdo přišel, potřásl mu rukou a řekl ‚daří se ti dobře bojovat s rakovinou, kamaráde‘, tak jsme si k němu museli sednout a říct mu to,“ vzpomíná Chris.

Tím však boj se zákeřnou chorobou teprve začal. „Po chemoterapii je unavený. Nenechá mě ani hnout, takže nemůžu nikam odejít. Když se od něj na pár hodin vzdálím, rozčílí se,“ popisuje otec s tím, že je psychicky vyčerpávající, když denně dochází do nemocnice, kde vidí tolik trpících dětí.

David, podstupující chemoterapii, má po léčbě na hlavě několik jizev, za které se stydí a nosí kvůli nim klobouk. Ve snaze povzbudit svého syna se Chris rozhodl, že jizvy „zkopíruje“ na svou hlavu, aby mu ukázal, že bojují společně. „Kluk jménem Zach z Rockpoint Records mi udělal tetování, takže mám na hlavě kopii Davidových jizev. Jsme v boji spolu a chci, aby to věděl. Čímkoli si bude muset projít, projdu si s ním,“ vzkázal otec nemocného chlapce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články