Desetitisíce lidí, výpravy z celé republiky. Úterní demonstrace bude velká

Demonstrace proti Babišovi a komunistům (Zbyněk Pecák)

Demonstrace proti Babišovi a komunistům | FOTO: Zbyněk Pecák

Přes čtyřicet tisíc lidí oznámilo na Facebooku, že se zúčastní nebo má zájem o úterní demonstraci za odstoupení Andreje Babiše. Právě pro velký zájem už organiozátoři ohlásili přesun akce z původně plánovaného Karlova náměstí na prostornější Václavák. V platnosti zůstává přesun z Václavského náměstí hromadným pochodem na Hlavní nádraží, kde mají demonstrující lidé oslovovat cestující a vysvětlovat jim, co se děje.

„Cestujícím umožníme odjíždět i přijíždět, každému však nabídneme leták, který vysvětlí střet zájmů, bude žádat demisi Andreje Babiše a pozve na další protest. Musíme společně oslovit co nejširší veřejnost. Každý účastník na akci obdrží několik desítek či stovek letáků, které může po akci roznést v okolí svého bydliště,“ plánují organizátoři z iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

()

Na úterní demonstraci se lidé po celé zemi domlouvají na společné cestě, zamlouvají jízdenky ve vlacích, organizují dopravu automobily.  „Nasedněme na vlaky, autobusy, do sdílených aut a vozů, tohle už mu nesmí projít! Pojďme ukázat, že Hradci to není jedno, a vypravit se společně 10. prosince na Václavské náměstí,“ takhle se například svolávají lidé v Hradci Králové. Podobně je to v Brně, Ostravě a dalších městech.

Po úterní velké demonstraci v Praze mají následovat další v regionech. V pondělí 16. prosince proběhnou protestní akce po celé naší zemi (kromě Prahy a krajských měst). Ve čtvrtek 19. prosince naopak proběhnou protesty pouze v krajských městech (kromě Prahy), kam přijedou protestovat lidé z celého kraje.

Cíl demonstrací je jasný, lidé požadují odchod Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]