Děsivá smrt. Rybář prchal před rojem včel, osudným se mu stal skok do jezera

Ilustrační snímek (AdobeStock)

Ilustrační snímek | FOTO: AdobeStock

Naprosto šílený a zároveň groteskní případ řeší od minulého víkendu úřady v Brazílii. Jeho tragickým protagonistou je muž, který si ve státě Minas Gerais vyrazil se dvěma kamarády zarybařit k jednomu z tamních jezer. Během toho se ovšem na trojici vrhl roj agresivních včel a muži se před hmyzem snažili spasit skokem do vody. Na břeh se už vrátili pouze dva z nich, třetího totiž napadly pirani, které v jezeru žijí, a on se utopil. Jeho tělo potápěči objevili až následující den.

Incident jako z hororu se stal minulou sobotu na území obce Brasilandia de Minas, která leží necelých tisíc kilometrů severozápadně od Ria de Janeira. Třicetiletý muž, který se před náhle se objevivšími včelami pokoušel zachránit skokem do jezera obývaného piraňami, se z vody na rozdíl od svých dvou kamarádů už nevynořil a utopil se, píše britský Mirror.

()

Přivolaní potápěči nakonec tělo nešťastníka z jezera vylovili až následující den, na jeho trupu, obličeji a uších zároveň objevili tržné rány, které tam zanechaly ostré zuby zabijáckých masožravých ryb. Jméno třicetileté oběti brazilské úřady nezveřejnily. Mužovi blízcí ho mohli pohřbít až poté, co policejní vyšetřovatelé řešící děsivý incident došli k závěru, že na jeho tragické smrti nemá podíl nikdo další a nedošlo ke spáchání trestného činu.

Každopádně úřady neuveřejnily ani to, zda se rybář utopil ještě předtím, než se na něj vrhly krvelačné pirani, či zda mu naopak útok masožravých ryb znemožnil dostat se ke břehu, jako se to podařilo jeho dvěma společníkům. Jeden z jeho kamarádů je zároveň majitelem pozemku, kde k těžko uvěřitelné události došlo. V jihoamerických řekách a jezerech žije na 30 různých druhů piraň. Ryby, které mají velmi silný stisk, může k rybařícím lidem přilákat jak návnada vhozená do vody, tak pohyb jiných ryb, se kterými rybáři při lovu zápolí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články