Děsivé chvíle v lunaparku, děti se málem utopily na jedné z atrakcí

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Návštěva zábavního parku má být převážně důvodem k zábavě a rodiče se do nich často vydávají se svými ratolestmi, aby jim udělali radost. Ne vždy ovšem dopadne vše podle představ. Jak informuje server Daily Record, někdy může jít i o život.

John Mulvaney vzal své syny Ciana a Owena na čtyřdenní výlet do lunaparku, aby si užili hezké počasí a společné chvíle. Potom, co je v britském Flamingo Landu potkalo, se však už nikdy nechtějí vracet.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Otec své kluky, kterým je šest let a čtyři roky, mimo jiné vzal i na atrakci, nazvanou Lost River Ride (Jízda po ztracené řece). Jde o jakousi horskou dráhu, kde má vozík tvar vydlabané klády a při některých sjezdech se zabrzdí na vodní hladině.

Vše probíhalo v naprostém pořádku, dokud se vozík nedostal k jednomu ze stoupání. Po zhruba devíti metrech se souprava zastavila a místo pokračování k vrcholu velkou rychlostí začala padat zpět do vody. „Bylo to strašné. Seděli jsme v zadní řadě a na dvě až tři vteřiny jsme se ocitli pod vodou,“ popsal John skotskému deníku.

Oba chlapci se dostali hlavami pod hladinu. „Mohlo to dopadnout mnohem hůř, protože jsme seděli připoutaní bezpečnostními pásy a měli jsme přes sebe popruhy,“ vysvětluje otec s tím, že své děti musel z nebezpečného sevření vyprostit.

John donutil majitele atrakce, aby ji zkontrolovali, ale již po dni prý zase byla otevřena. „Opravdu mám pocit, že tohle místo čeká, až se tam stane neštěstí,“ říká muž s tím, že zde už jeho rodinu určitě nikdy neuvidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články