16.226.592. Přesně tolik účtenek v červenci registrovali do státem placené loterie Účtenkovka lidé, které Alena Schillerová a Andrej Babiš motivují k tomu, aby se z běžných občanů stali hlídači podnikatelů. Vývoj jejich Účtenkovky je zajímavý. Od začátku ubyla téměř čtvrtina soutežících, ale přibylo registrovaných účtenek. Znamená to, že se soutěžící „profesionalizují“.

Těch více než 16 milionů účtenek v červenci registrovalo něco přes 351 tisíc hlídačů. Tedy, každý z nich během měsíce dodal přibližně 46 účtenek. Přes 16 milionů registrovaných účtenek je jedno z vyšších čísel za dobu fungování Účtenkovky. Naopak počet soutěžících neustále klesá. Nyní se pohybuje okolo 350 tisíc lidí.

Účtenkovku spustilo ministerstvo financí s velkou slávou v  roce 2017. Smyslem má být motivovat lidi, aby hlídali podnikatele, že řádně vydávají účtenky. Každý měsíc ministerstvo rozdá více než 21 tisíc cen. Zahrnují například milion v hotovosti, auto za 300 tisíc nebo 200 tisíc v hotovosti.

Jeden měsíc dostal auto důchodce, který poslal účtenku za 47 korun, nákup rohlíků. Sto tisíc si ten měsíc odnesla paní, která denně pošle tři až čtyři účtenky. Zřejmě rekordmanem je zatím člověk, který během jediného měsíce zvládl registrovat přes 3200 účtenek. Ano, skutečně tři tisíce dvě stě.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora