Znásilnění nemluvněte ruským vojákem i únosy dětí. To všechno Ukrajince děsí

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Zvěrstva, která provádějí ruská okupační vojska na Ukrajině, vychází na světlo poté, co jednotky postupně opouštějí dobytá území. Po masakru v Buče se očekávají podobně zdrcující zjištění i z dalších měst a vesnic. Mezi tím se objevují zprávy o znásilňování ukrajinských žen a dětí ruskými agresory. Jedna z nejkrutějších se šíří od soboty.

Ruský voják na videu, které se rychle začalo šířit po internetu, znásilňuje ani ne roční nemluvně. Záběry posléze poslal svému kamarádovi. Den poté už však byl podle deníku The Sun v Rusku zatčen.

(Týdeník FORUM)

Agresor byl identifikován jako Alexej Byčkov, narozený v roce 1997 poblíž Stavropolu na jihozápadě Ruska. Voják nyní žije v nedalekém Krasnodaru, nedaleko Ruskem okupovaného Krymu. Nejen, že se aktivně účastnil odsouzeníhodného zločinu, který se dá označit jako válečný, ale sdílel také podobně hrůzná videa.

Informace o Byčkovovi byly později podle britského deníku zveřejněny na internetu v ruskojazyčné aplikaci VKontakte. Na twitteru na něj upozornil třeba novinář Filip Horký. Údajně násilník slouží ve vojenské jednotce č. 64044 se sídlem na předměstí Pskova na západě Ruska, poblíž hranic s Estonskem.

Zločiny ruských vojáků 

Ukrajinská parlamentní zmocněnkyně pro lidská práva Ljudmila Denisová tvrdí, že ruští vojáci unesli více než 120 000 ukrajinských dětí. Některé z nich údajně znásilnili a tisíce jich měli propašovat přes hranice. Denisová například zmínila znásilnění jedenáctiletého chlapce v Buče či sexuální napadení čtrnáctileté dívky, která po útoku pěti ruských vojáků otěhotněla.

Podle místostarostky ukrajinského města Ivankiv Maryny Beschastné si zdejší ženy stříhají vlasy, aby nebyly pro Putinovy vojáky atraktivní, píše britský deník The Mirror. Ženy se totiž obávají, že by se mohly stát terčem agrese ruských ozbrojených sil.

„Ženy tahali za vlasy ze sklepů, aby je mohli zneužít. Dívky si začaly stříhat vlasy nakrátko, aby nebyly tak atraktivní, aby se na ně už nikdo nedíval,“ sdělila Beschastná britské televizi ITV.