Děsivý případ nalezeného těla je po 58 letech vyřešen. Pomohl tip na sociální síti

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Moderní doba přináší kriminalistům mnoho vědeckých metod, díky nimž dokáží objasnit zločiny, které už byly uloženy do archivu jako nevyšetřené. Že i po letech může pomoci sociální síť, si však zřejmě policisté nemysleli. O takovém případu informuje server OregonLive.

Když v roce 1963 našel rybář poblíž amerického Oregonu tělo malého chlapce, okamžitě se rozjelo vyšetřování. Neidentifikovatelná mrtvola byla zabalena do několika dek a zatížena železem, aby se tak znesnadnilo její nalezení na dně řeky.

Ani místní policisté, ani přizvaná FBI ovšem nedokázali vypátrat totožnost zhruba dvouletého chlapce, proto byl případ již po měsíci odložen. Uschován v archivu šerifa okresu Jackson vydržel až do roku 2007, kdy ho zde objevil jeden z detektivů. 

O rok později bylo tělo exhumováno, byl odebrán vzorek DNA a vytvořena předpokládaná fotografie oběti. I přesto se však stále nedařilo najít někoho, kdo by zavražděného chlapce dokázal identifikovat.

Až v roce 2020 vyšetřovatele napadlo, že fotografii chlapce umístí na facebook. Právě díky sociální síti pak dostali detektivové tip, který je navedl na další cestu. Po zmapování možného rodokmenu podle DNA a prohledání databáze se podařilo objevit dva možné sourozence oběti.

Kancelář šerifa Johnston County uvedla: Rozhovor s nevlastním bratrem z matčiny strany, který se narodil v Ohiu a jehož DNA odpovídala, odhalil, že měl mladšího sourozence s Downovým syndromem, který se ztratil. Po 58 letech tak dostal neznámý z případu Keene Creek jméno Stevie Crawford. Jeho vraha už však zřejmě nikdo nedopadne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články