Děsivý útok na třináctiletého chlapce. Ubodat ho měli jeho vrstevníci

Eric Drooker

Nepochopitelný smrtící útok na třináctiletého chlapce, který měli provést jeho spolužáci, zastavil život na škole poblíž anglického Readingu. Jak uvádí deník The Sun, policie nyní vyšetřuje čtyři chlapce a jednu dívku ve věku 13 a 14 let. Podezřelí jsou ze spiknutí za účelem vraždy. 

K děsivému nálezu vyjížděli strážníci do polí blízko města v hrabství Berkshire. Přitom zdejší oblast byla vždy brána jako místo, kde si děti rády hrají. Na místě museli policisté potvrdit smrt Olivera Lucase Stephense, jenž byl pořezán na zadní části krku. 

Rozjelo se rozsáhlé pátrání po možných pachatelích, kteří z místa činu utekli. Zatímco specialisté povolaní z Londýna prohledávali okolí místa činu, detektivové obcházeli dům po domě a sbírali výpovědi místních obyvatel. 

Ti jsou v naprostém šoku. „Žiji zde 30 let a nikdy se tady nic podobného nestalo,“ řekl britskému deníku jeden z nich. „Je to skutečná tragédie. Neslyšel jsem, co vyvolalo útok, ale skutečnost, že se odehrál na tomto poli, je neobvyklá,“ myslí si další zdejší usedlík.

Zareagovala i škola, kterou Oliver navštěvoval. „Tento student byl součástí naší komunity a mnozí studenti a zaměstnanci ho dobře znali. Je naprostou tragédií, když je život ukončen v tak mladém věku. Naše myšlenky a modlitby jsou s jeho rodinou,“ stojí v prohlášení. Rodinu oběti podporují speciálně vyškolení policisté.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]