Děsivý útok zuřivého psa: Babička přišla o ruku, hrozí, že jí budou muset amputovat i nohy

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Útoky psů na člověka se objevují po celém světě. Jedno však mají stejné, jedná se většinou o incidenty, které končí vážným zraněním nebo i smrtí napadených lidí. O další tragédii informuje deník The Sun.

Dvaasedmdesátiletá žena z velšského Goodwicku hlídala svou osmiletou vnučku, protože její dcera ani zeť nebyli doma. Zatímco si dívka hrála, její babičku napadl jeden ze psů, které rodina vlastnila.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Stará žena se pokusila před rozzuřeným zvířetem utéct na dvorek, ale to jí nepomohlo. Dvanáctikilový pes důchodkyni zahnal do kouta a napadl. Mrzačení trvalo zhruba hodinu, po níž se zeť vrátil domů, kde našel svou tchyni ve zbídačeném stavu. „Byl to masakr. Všude byla krev,” sdělil jeden ze svědků.

Převoz do nemocnice musel proběhnout za pomoci vrtulníku, protože zranění ženy byla velmi vážná. “Chudák, je v šokujícím stavu. Letecky ji převezli do nemocnice, ale ruku se jim nepodařilo zachránit a museli ji uvést do kómatu,” uvedl jeden z rodinných přátel. „Teď se mluví o tom, že jí amputují i obě nohy. Lékaři říkají, že je to padesát na padesát. Je to naprosto strašné,” dodal.

K celé tragédii přitom zřejmě vůbec nemuselo dojít. Pes totiž údajně v poslední době dvakrát napadl další členy rodiny a sousedé z něj měli strach. Nic se ovšem nedělo. Po napadení byl agresivní tvor okamžitě utracen.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články