Když někde vidíte lhaní, dezinformace a kolaboraci, najdete za tím nakonec komunistu

Vladimir Putin (ČTK/AP/Uncredited)

Vladimir Putin | FOTO: ČTK/AP/Uncredited

Dezinformační web Aeronet, jak se dalo čekat, stojí na straně kolaborantů, kteří požadují zrušení sankcí proti Rusku a pokorný návrat k nákupu ruského plynu. Aby to znělo lépe, předkládá se čtenářům příklad z Německa, kde už se prý také objevují politici, kteří to navrhují.

Dne 2. listopadu Aeronet píše, že se poslankyně Sahra Wagenknechtová v Bundestagu „postarala o poprask během projevu, když vyzvala k jednání s Ruskem a k obnovení nákupů ruských energií“, protože „bez levného ruského plynu a ropy se německá ekonomika zhroutí“.

(Týdeník FORUM)

Z projevu se tam cituje. „Když se na to podíváte, tak máme opravdu nejhloupější vládu v Evropě. Ale nejen to, že jste příliš zbabělí na to, abyste si zahrávali s vítězi krize, největším problémem je váš grandiózní nápad zahájit bezprecedentní hospodářskou válku proti našemu nejdůležitějšímu dodavateli energie. Ano, válka na Ukrajině je samozřejmě zločin,“ říká poslankyně.

To, že válka na Ukrajině je taková povinná formule kolaborantů s Moskvou, kteří nechtějí vypadat úplně hloupě, není důležité. V Kremlu se zajímají o činy, a to právě takové, jaké nadbíhači Putinova režimu navrhují.

Sahra Wagenknechtová podala výklad o tom, jak Německo trpí a Američané vydělávají na plynu. Zakončila přímo vzorně. „Ano, ať se nám to líbí, nebo ne, chceme-li zůstat průmyslovou zemí, potřebujeme v dohledné době ruské suroviny a bohužel i ruskou energii. Ukončeme proto fatální hospodářské sankce! Jednejme s Ruskem o obnovení dodávek plynu! Nejsme nezávislí,“ pravila.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Když někdo trousí taková moudra, je zajímavé se podívat, odkud se daný politik vynořil. Sahra Wagenknechtová je členkou strany Die Linke. Ta má ve svém rodokmenu někdejší komunistickou stranu z dob NDR Ericha Honeckera. Die Linke vznikla různým slučováním levicových sil v Německu a jednou z těchto sil byla Strana demokratického socialismu (Partei des Demokratischen Sozialismus), která vznikla v prosinci 1989 přejmenováním komunistické Sjednocené socialistické strany Německa, vládnoucí strany v NDR. Sara Wagenknechtová je ale doslova „původní“ komunistka. V Berlíně byla členkou mládežnické organizace FDJ (jako byla i Angela Merkelová). Začátkem roku 1989 vstoupila do honeckerovské SED (což už Merkelová neudělala.) Takže východoněmecká komunistka.

Různé vlastenecké síly a komunisté vzhlíželi odjakživa k Moskvě. Komunistům a všelijakým národovcům a pseudovlastencům to zůstalo i po rozkladu SSSR. Komunismus nebo oligarchický kapitalismus, všechno jedno. Hlavně mít svůj idol a vytouženého patrona. Bez toho by čeští a evropští antisystémoví aktivisté byli jako sirotci.

Co budou chudáci dělat, až se jim třeba milovaná říše na východě zhroutí? Něco si najdou. Oni už jsou takoví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články