Dezinformační propaganda má u nás nový hit: diskriminaci neočkovaných

Tomio Okamura (Facebook/F24)

Tomio Okamura | FOTO: Facebook/F24

Jedním z nejhorších rysů současné doby je masáž ruských a proruských dezinformačních médií. Naši slovanští bratři a jejich domácí zaměstnanci se vyznačují tím, že vždy prosazují neomylně ty nejhnusnější a nejnebezpečnější inklinace. Jsou to vládci kanálů a stok. 

Doba facebooková z nich bohužel udělala vážného účastníka veřejné debaty. A demokracie musí do jisté míry připustit i ten „luxus“, že máme takové síly v politice a v médiích. Jen bychom měli diskutovat právě o té míře. Kam až je to věc svobody a kde začíná ohrožení našeho světa.

FORUM 24 (archiv)

Vládci kanálů a stok získali v České republice řadu mocensky exponovaných spojenců. Kupříkladu Miloše Zemana, Václava Klause, Parlamentní listy a úspěšně obsazují Radu České televize. Tím to ohrožení nabývá hmatatelné podoby.

Babišova vláda u nás vládne bohužel i z vůle této stoky. Opozice je přitom dost neschopná definovat viditelné ohrožení národní bezpečnosti a předstírá, že nás tato síla nepoškozuje. Jde o rozšířenou konvenci kolektivního alibismu. Spousta lidí tu ráda dělá, že se nic strašného neděje. Pak totiž nejsou před námi ani problémy, které bychom museli řešit.

Dezinformátoři hrají v době epidemie koronaviru neobyčejně špinavou hru, která dokáže zmást velké množství Čechů. Všimli si, že jde zneužívat téma občanské svobody, které je v této situaci skutečně zásadní, k tomu, aby podryli obranyschopnost společnosti. Kdo by nechtěl ukončit lockdown a sundat roušku? A kdo by nechtěl žít zase normálně? Jenže k tomu je nutné dosáhnout objektivně měřitelných podmínek.

Situaci komplikuje navíc to, že vláda ráda vykazuje svoji bojovnost i opatřeními, která často nedávají smysl, nebo jsou minimálně sporná. Znehybnění společnosti vytváří částečně falešný dojem, že úřady bojují s virem. To přispívá k legitimizaci nečekaných bojovníků za „svobodu“, kterými jsou proruští vlastenci a další šiřitelé lží.

Nyní je jejich bitevním polem očkování. V rámci programu destrukce a rozkladu naší společnosti je jejich cílem znemožnit v očích Čechů vakcíny proti koronaviru. Šíří lži, že vakcína je nebezpečná, způsobí nové onemocnění a nebo dokonce napadne mozek a udělá z člověka robota, kterého bude řídit bruselská byrokracie. Žádný z nesmyslů není předem vyloučený ze hry. Hodí se jim všechny. Na někoho funguje pouze znejistění ohledně bezpečnosti vakcíny a někdo jiný si dojde pro plnou dávku absurdních konspiračních teorií. A protože soudruzi z východu pečlivě studují principy, na nichž stojí západní společenství, tak přišli s inovativním bludem, že tu existuje očkovací diktatura a odmítání očkování je tudíž posvátné lidské právo a obrana individuální svobody. Škoda, že lidská práva a svoboda jednotlivce jsou právě to, po čem v Moskvě a v celé slavné šestině světa tak důkladně a cynicky šlapou.

Nyní je tedy cílem dezinformační perverze reality vytvořit zdání, že očkování je hrozivé nebezpečí, diktát Evropské unie a kdo je pravý Čech, ten by se měl očkování vzepřít. Už i ti nejslovanštější politici, jako jsou Zeman a Babiš, zklamali naše vlastence a zjevně slouží Bruselu, protože propagují vakcinaci. On totiž nikdo, kdo stojí v čele státu, nemůže bránit očkování a nemůže ho neprosazovat. I Putin je pro očkování, ale jenom vlastní vakcínou Sputnik. To je asi ta jediná správná vakcína, která nešíří „jedy západní dekadence“.

V mentalitě „vlastenců“ je pravou říší zla sousední Německo, kde se prý chystá zákeřná diskriminace neočkovaných. Německá pravice, neboli ruská expozitura kremelské politiky jménem AFD, zvoní na poplach a chystá obranu svobody pro neočkované. Je až pozoruhodné, že tato dezinformační kampaň dokáže ignorovat ověřitelné skutečnosti. Ministr zdravotnictví SRN Jens Spahn nyní dokola opakuje, že očkování je dobrovolné a není cílem spolkové vlády vytvořit občany první a druhé kategorie.

Člověk musí přemýšlet, proč to ruská továrna na lži vlastně celé dělá. Mohl by nám to vysvětlit třeba její čelný protagonista Tomio Okamura. K čemu jim je to dobré, aby evropské obyvatelstvo nebylo očkované? Aby bylo dál znehybněno epidemií a nebo abychom rovnou vymřeli? A copak se v Rusku neočkuje?

Očkování je jeden z nejdůležitějších civilizačních výkonů. Kdyby nebylo, tak je nás tu dnes polovina. Útoky na očkování patří k arzenálu nepřátelské propagandy. Je samozřejmě nemožné kohokoli k očkování nutit, ale na druhou stranu je zcela legitimní pozitivně motivovat lidi k zodpovědnému chování.

Neměli bychom si nechat líbit nepřátelské podrývání životaschopnosti naší společnosti. Není tu sice nyní dobrá situace pro zásadní akce, ale je to třeba alespoň vyslovit: Český stát by měl celou ruskou dezinformační scénu vypudit ze země a klást šíření její propagandy v maximální možné míře zákonné překážky. Jenže to by nesměl být náš státní aparát tak prolezlý jejími přisluhovači a agenty. Tomio Okamura se svým antiočkovacím bojem tomuto asociálnímu spolku vévodí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]