Dezinformační weby to můžou zabalit, vystačíme si s tím, co předvádí SPD, pronesl Hamáček

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) (ČTK)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) | FOTO: ČTK

Dnešní jednání Poslanecké sněmovny o prodloužení nouzového stavu se stalo především exhibicí členů SPD a dalších poslanců, kteří využili přítomnosti televizních kamer k šíření lží a výmyslů. Na ně zareagovali nejen někteří opoziční poslanci, ale i ministr vnitra Jan Hamáček. Ten vystoupení některých poslanců srovnal s náplní dezinformačních webů.

Místopředseda vlády zareagoval primárně na vystoupení Tomia Okamury, který využil svého přednostního práva, aby zopakoval svou řeč, kterou prezentoval na začátku jednání a pokusil se tak protáhnout dnešní zasedání sněmovny. Předseda SPD si také postěžoval, že jeho poslancům není umožněno hovořit déle než dvakrát pět minut, přestože právě oni chtěli svými argumenty zachránit naši zem před dalším nouzovým stavem. Šéf Svobody a přímé demokracie také přiznal, že se chystal na zablokování jednání.

Hamáček vzápětí Okamurovi vysvětlil, že proto, aby jeho spolustraníci opakovali stále dokola stejné věci, nepotřebují víc než stanovených deset minut. Současně připustil, že chápe, proč dnes šéf SPD zvolil tak ostrou rétoriku. Podle Hamáčka je totiž Okamura nervózní, že jeho elektorát začal oslovovat víc poslanec Volný, proto musel zvolit výraznější projev.

Následně se Hamáček podivil, co dnes ve sněmovně zaznívá. „Já se přiznám, že vůbec nechápu, proč v České republice fungují nějaké Aeronety, Sputniky, AC24 a všechny tyhle věci,“ řekl vicepremiér. „Myslím, že si klidně vystačíme s tím, co tady předvádějí poslanci za SPD a támhle ti dva nezařazení (poslanci Volný a Bojko – pozn. redakce) s občasnou podporou kolegyně z Trikolory (Zuzana Majerová Zahradníková – pozn. redakce). Takže si myslím, že by to mohli ti dezinformátoři zabalit a posunout se o zemi dál. Protože to, co je tady v parlamentu, stačí na šíření dezinformací a nesmyslů,“ dodal Hamáček.

Po ministrovi vnitra vystoupil i další z dezinformátorů, Lubomír Volný. Ten mimo jiné připomněl Okamurovi, že to byla právě SPD, kdo před časem hlasoval pro zkrácení času na vystoupení v rozpravě, takže jeho dnešní kritika nemá logiku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]