Dezinformátoři Peterková se Zítkem: Babišovi upřeli milion hlasů. A nám volá CIA

Dezinformátorka Jana Peterková (Profimedia)

Dezinformátorka Jana Peterková | FOTO: Profimedia

Bizarnost čelných představitelů dezinformační scény není ničím novým. Jak se paní Jana Peterková a pan Pavel Zítko více a více vyhraňují jakožto disidenti zachraňující svět, nese jejich činnost čím dál víc rysy absurdní komedie. V průběhu oznamování volebního podvodu na facebooku se dokonce rozhodli, že jim neustále volá policie. A taky CIA. Mimozemšťané zatím nevolali.

Michaela Veselá Borsuková sdílí video paní Jany Peterkové a pana Zítka, známých dezinformátorů, s textem: „PODVOD PŘI SČÍTÁNÍ HLASŮ, ve volbách prezidenta ČR. K Nejvyššímu soudu je podáno, velké množství žalob s důkazy nahrané z lišty televize při sčítání hlasů Prezidentských voleb že sčítací server hlasy p.Babišovi  neipřičítal, ale odečítal. PODÍVEJTE SE A ZDÍLEJTE .posílejte svým známým.“

A – česká verze Trumpova „election fraud“ je na světě! Video si pustím. Paní Peterková a pan Zítko vysvětlují, kterak podávají žalobu na zfalšované prezidentské volby, a paní Peterková vysvětluje: „Experti zjistili, že – já si nebudu hrát na to, že jsem IT odborník – a tak vám budu číst z žaloby. Společnost O2 a společnost Akont a jejich subdodavatelé jsou podezřelí, že vyhodnotili špatný výsledek voleb při samotném sčítání hlasů. Existuje podezření, že volby byly zmanipulované až nahoře, ve volebním software. Ten firmy zajišťovaly. Existují pro to nevyvratitelné důkazy.“

(FORUM 24)

Vsuvka legislativní

Společnosti paní Peterkovou jmenované by v jiném případě jistě podaly na autora takových výroků trestní oznámení. O2 zajišťovala konektivitu, spojení, připojení – počítání voleb ne. Ovšem vzhledem k osobě paní Peterkové není jisto, zda by trestní oznámení na ni bylo věcně správné. Podobně nemůžete podávat trestní oznámení, když vás pokálí ptactvo nebeské. Kognitivní kompetence obou jmenovaných subjektů – ptactva nebeského a paní Peterkové – jim nedovolují plně vyhodnotit, že není možné takto vypouštět produkty jejich trávicích či myšlenkových procesů lidem na hlavu. Ovšem co s tím? Pokud ne ptactvo nebeské, ale jiné tvorstvo, třeba vlci či nějaký jiný zeměplaz, strhnou pastýři ovečku, stát ovečku z k tomu účelu zřízeného fondu pastýři zaplatí, nahradí škodu. A zde narážíme na nedostatky naší legislativy: není zde možné podat nic jako psychiatrické oznámení, a neexistuje státní fond na odškodňování obětí kognitivně méně vybavených jedinců. A že jich tu je!  Ale zpět k spiknutí!

Ukřivdili Babišovi!

„Problém špatného součtu byly v software. Volby byly zmanipulovány, místo jednoho kandidáta vyhrál druhý. Názorně je to vidět na záznamu z ČT 24. Volební software poslal do lišty namísto zvýšení počtu hlasů pro Andreje Babiše jejich snížení o 291 hlasů. Volební software ale nemá mít princip odečítání. Toto je důkaz, že volební software je zmanipulovaný, cinknutý.“  Do toho jí neustále zvoní telefon. „Už se nám tady snaží nějaký hejtr narušit vysílání!,“ završí to paní Peterková.

Soňa Peková (ČTK)

Pokračuje: „Protože volební software…“ Zase zazvoní telefon, a paní Peterková se s panem Zítkem vzájemně ujistí, že se jim to někdo snaží narušit. „Ke konci sčítání už bylo u poslední setiny procenta rozdíl o 150 hlasů, nikoliv pouze 91 hlasů.“ Zazvoní telefon, paní Peterková s panem Zítkem vzájemně ujistí, že po nich fakt jdou, páč říkají pravdu. „Celý policejní oddělení volá,“ dí pan Zítko. „To budou fízlové,“ usoudí při dalším zazvonění. „Možná že už na nás jde CIA, uvidíme,“ potvrdí mu podezření paní Peterková.

Má pravdu – vždyť o nich píšu! Poté vysvětlí do důsledků: „Za předpokladu, že by každé jedno 0,01 procento ohnuto o 151 hlasů, došlo k celkovému ubrání 1 510 000 hlasů pro ing. Babiše.“ Do toho opakovaně zvoní telefon. Paní Peterková vysvětluje jemné finesy jejich matematické rovnice. Opravdu to není parodie. Paní Peterková pak zcela vážně výská: „Volby měl vyhrát ing. Babiš!“ Pak tu žalobu u soudu podají, a natočí si, jak v podatelně dostávají razítko. Paní Peterková vysvětlí, že jsou na Nejvyšším správním soudě – tak daleko neváhají chodit se svými fantasmagoriemi prudit. Když v devatenáctém století přišel s něčím podobným podobně intelektuálně vybavený občan z čeledníku, sedlák měl bič i zvykově ukotvené regule jeho používání. V podatelně soudu paní Peterkové však ten absurdní blábol úředníci přijmout museli, a budou se jím muset zabývat. Jejich práci platíme my z daní.

Svatá prostoto…

Další video o čerstvém skandálu odhaleném Peterkovou a Zítkem vidím druhý den na jejím facebooku. Vysvětluje, v čem to zfalšování voleb spočívá. Ukazuje na záznamu kousek televizního vysílání při vrcholícím sčítání prezidentských voleb. Nahoře diskutující hlavy, dole na obrazovce lišta s jmény Pavel – Babiš, a k nim aktuálně sečtené počty hlasů a procent pro každého z nich. Jde o vysílání Primy a ČT, paní Peterková je má na monitoru otevřená obě. Pak na jednom z kanálů na dvě či tři vteřiny vypadne z obrazu lišta, na které jsou výsledky voleb zasílané Statistickým úřadem, ihned zase naskočí (zjevně s načtenými o moment staršími daty, skutečně je tam o dvě stě hlasů pro Babiše méně) a za další okamžik už vidíme data platná, aktualizovaná. Stejný počet hlasů, jako byl před tím zcela banálním omluvitelným – a plně omluvitelným – technickým výpadkem. Ty hlasy, které software dle paní Peterkové „ukradl“ Babišovi, mu zase během vteřiny vrátil. To však do svých výpočtů nezapočítala. Pokud dobře chápu, tak ten výpadek byl na Primě, ale nejsem si jist. Paní Peterková se poté potřebuje vymezit proti tradičně v jejích výstupech napadané ČT, že tu informaci trochu rozmaže. Ale je to jedno, srovnatelnou banální a okamžik trvající technickou závadu můžeme vidět v podstatě všude. Není na tom nic, za co by se musela televize stydět.

Promluvila dáma

O pár hodin později zveřejňuje další video, kde „lidičkám“ – tak nazývá své diváky – vysvětluje, že „oni“ „z vás maj totální p*del. Klidně mě můžeš, Rakušane, odvlíct odsud policií, URNou, kýmkoliv a kdekoliv, a tak mě můžeš přijít zatknout.“ Poté vysvětlí, že prezident Pavel a premiér Fiala jsou zločinci, a že to tu řídí Američané a Kolář, a že se jí Petr Pavel nelíbí jako muž. Nemá prý nic společného s nějakým hollywoodským hercem. A zbrojní magnáti bohatnou. A rozpoutají v Evropě válku, pošlou vás padnout a střílet Rusy při obraně Kyjeva.

Podivní "spojenci" Vladimir Putin a Viktor Orbán (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

„Jste pro ně debilové a dementi. Oni se vám smějí. A poženou vás do války, ať padnete u Kyjeva. Protože podporujeme tuto válku dodávkami zbraní. A aby akcie farmaceutického průmyslu šly nahoru. A vy budete jen sedět v hospodě a říkat, že to jsou čuráci. A klidně si mě zavři, Fialo. A můžeš mě tam oběsit na prostěradle. A že když řeknete, že půjdou muži padnout do války u Kyjeva, tak jste dezinformátor a půjdete sedět patříte do kriminálu nebo jste blázen nebo pí*a a máte volat Chocholouška a dát si studenou sprchu a vzít si prášky. lidi, umíte jen psát, že my, co to zjišťujeme, jsme idioti. Když jsem říkala, že covid pas je nesmysl, tak jsem byla pí*a a blázen, a teď zase jsem pí*a a blázen, protože ukazuji, jak je ten software hacklý. Jakou p*del si z nás dělaj ty kokoti, ty dva dementi. Ať si pro mě klidně pošlou policii.“ Míněni jsou premiér Fiala a ministr vnitra Rakušan.

Mám tušení, že je paní Peterková úplně pod vlivem. Ale třeba jen vidím emotivní projev dojaté vlastenky.

Já ne!

Zaslal jsem do České televize dotaz (i s odkazy na videa), co tomu říkají. „Česká televize čerpá ve volebním studiu data přímo z ČSÚ. Obraťte se tedy, prosím, s vysvětlením zmiňovaných odchylek ve sčítání, přímo na ně,“ vyděsila mne mluvčí Karolína Blinková.

Nikdy jsem ji neviděl a nezáleží mi na tom, co si o mně lidé myslí. Představa, že si paní Blinková myslí, že chystám článek o zmanipulovanosti prezidentských voleb na základě odhalení Jany Peterkové, mne však vyděsila. A tak jsem okamžitě odpověděl: „Srdečně děkuji. Stran legendy paní Peterkové – tam žádná odchylka de facto nebyla, tam byla jednu chvíli na moment nějaká porucha přenosu, zmizela lišta, pak naskočila, pak si to na moment načetlo starší čísla, což Peterková interpretuje jako podvod na Babiše, že mu ukradli hlasy, ale už za další moment tam byla ta původní správná hodnota – ty „ukradené“ hlasy mu zase vrátili. Já nepíšu o tom, že by byl volební podvod, ale o tom, že paní Peterková s panem Zítkem kvůli zcela zanedbatelnému technickému výpadku v televizním vysílání aktuálních volebních dat, zajišťovaných Statistickým úřadem, obvinili ČT a O2 ze zmanipulování voleb.“

A i zde, znovu a pro všechny zdůrazňuji – ne, nechystám článek o tom, jak byly české prezidentské volby zmanipulované. Tento článek píšu proto, abych upozornil, jak se po facebooku již rozbíhají dezinformace, že zfalšované byly. Zmanipulovanost voleb odhalila dáma, která k tomu odhalení zároveň dodává: „A teď zase jsem pí*a a blázen, protože ukazuji, jak je ten software hacklý.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články